Мільярдні спадки та навчання в США. Найбагатші спадкоємці російських мільярдерів

Forbes опублікував рейтинг найбагатших спадкоємців бізнесменів в РФ.

Російський Forbes вирішив з'ясувати, кому зі спадкоємців російських мільярдерів пощастило найбільше: в складеному списку видання представлено 20 сімей, де на кожну дитину припадає не менше $ 1,82 млрд. Загальна кількість дітей — 47.

Для простоти підрахунків журналісти ділили всі статки бізнесмена на всіх його визнаних дітей. Тому вийшла цікава картина: наприклад, діти Романа Абрамовича не потрапили до списку. Їх у мільярдера семеро, і на кожного припадає лише по $ 1,1 млрд.

Як зазначає видання, діти мільярдерів — неважливо, де вони навчаються, в Росії або за кордоном — обирають фахи "економіка" і "менеджмент". Найпопулярнішим вищим навчальним закладом залишається МДІМВ. Цей самий інститут був самим популярним і серед їхніх батьків.

На сьогоднішній день найбльш багатим спадкоємцем ($ 8,9 млрд) є Юсуф Алекперов 1990 року народження, єдиний син президента "Лукойлу" Вагіта Алекперова. Він хизувався перед своїми підписниками в соцмережах другим червоним дипломом. Перший він отримав в РДУ нафти і газу за спеціальністю "інженер-нафтовик". Другий — за фахом "економіка і менеджмент". Юсуф хоче стати продовжувачем справи батька — мільярдер заповів йому пакет акцій "Лукойлу" з умовою, що він не буде продавати чи ділити його.

На другому місці серед багатих спадкоємців - Тара Мельниченко ($ 8,2 млрд), яка є дочкою ввласника компаній "Єврохім" і СУЕК Андрія Мельниченка. Тарі чотири роки, в школу вона поки що не ходить. Дівчинка разом з батьками подорожує по всьому світу — у Мельниченка є свої будинки в Росії, США, Великобританії, Франції, Швейцарії та Монако.

Діти Леоніда Міхельсона - донька Вікторія Михельсон і син, ім'я якого невідоме (частка однієї дитини $ 7,2 млрд) - опинилися на третьому місці. Дочка основного власника компаній "Новатек" і "Сибур" Леоніда Міхельсона Вікторія спеціалізується на contemporary art. Вона вивчала історію мистецтв у Нью-Йоркському університеті, а її батько створив у 2009-му в Москві фонд, який активно підтримує молодих російських художників, організовує їхні виставки на Заході. Також у Міхельсона, якому 60 років, нещодавно народилася друга дитина — син.

Алексіс Кузьмічов, паризький школяр, став четвертим у списку найбагатших спадкоємців в Росії. Його батько - Олексій Кузьмічов - один з партнерів "Альфа-Груп". Статки його батька - $ 6,7 млрд.

На п'ятому місці - Поліна Галицька ($ 5,7 млрд) - донька Сергія Галицького, власника мережі роздрібної торгівлі "Магніт".

Ірина Вексельберг і Олександр Вексельберг ($ 5,25 млрд частка кожного) - діти власника ГК "Ренова" Віктора Вексельберга. Обоє закінчили один з найпрестижніших вишів світу - Єльський університет.

На сьомій позиції - Джахангір Махмудов, єдиний син основного акціонера УГМК Іскандера Махмудова, у якого - $ 4 млрд. Юні роки провів у Лондоні, закінчив Лондонську школу економіки та Міжнародну школу бізнесу Халта. Повернувся в Росію, щоб стати спадкоємцем бізнесу батька

На восьмій - доньки Дмитра Риболовлєва, колишнього власника "Уралкалія". У Катерини й Анни Риболовлєвих - $ 3,85 млрд. Старша донька вийшла заміж за уругвайського фінансиста Хуана Сарторі. Весілля пройшло на грецькому острові Скорпіос, який Риболовлєв їй подарував. Дата була обрана не випадково — 47 років тому, 20 жовтня 1968 року, в цьому місці було весілля колишнього власника острова Аристотеля Онассіса і Жаклін Кеннеді. Скорпіос — не перший щедрий подарунок батька. У 2011-му, коли Катерина навчалася в Гарвардському університеті, він купив їй пентхаус в Нью-Йорку за 88 млн доларів. Молодшу доньку Анну мільярдер не балує. Вона живе в Женеві з матір'ю Оленою Рыболовлевой.

Діти Геннадія Тимченка - на дев'ятому місці: Наталія, Ксенія Франк, Іван Тимченко ($ 3,8 млрд). Тимченко - російсько-фінський олігарх, член клану Путіна. Він володіє приватною інвестиційною групою Volga Group, що спеціалізується на інвестиціях в енергетичні, транспортні та інфраструктурні активи.

Топ-10 багатих спадкоємців замикають четверо дітей засновника "Альфа-груп" Михайла Фрідмана: Лора Фрідман; Катя Фрідман; Олександр Ожельский; Ніка Ожельска. Старша донька Лора в 2015-му закінчила Єльський університет, де вивчала економіку, дочка Катя вивчала в Єлі історію. Син Саша навчається в престижній приватній школі Kent School. Молодша дочка Ніка поки що живе з мамою в Москві.

Нагадаємо, в березні видання "Forbes Україна" представило новий рейтинг найбагатших людей України. Перше місце в рейтингу вже за традицією зайняв Рінат Ахметов. Видання пише, що його доходи за останній рік знизилися на $ 4,6 млрд, і тепер вони становлять $ 2,3 млрд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: