Суд зобов'язав Україну виплатити Росії борги компанії Тимошенко
Господарський суд Києва виніс рішення за позовом російського міністерства оборони.

Господарський суд Києва зобов'язав уряд України виплатити російській стороні мільярдні борги ЄЕСУ.
Як повідомляється, у середу, 19 вересня суд частково задовольнив позов міноборони Росії до Кабміну щодо боргу корпораці.
Сума виплати складає 3 млрд 113 млн 53 тис. 506 грн 26 копійок (близько 390 млн доларів).
"У решті позовних вимог відмовити. Стягнути з держбюджету України шляхом безспірного списання державною казначейською службою України з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання рішення суду на користь Міноборони РФ заборгованість 3 млрд 113 млн 53 тис 506 гривень 26 копійок. А також судовий збір у сумі 61 тис. 862 грн 74 копійки", - зачитав рішення суддя Анатолій Івченко.
Нагадаємо, позовну претензію Україні у розмірі 3,2 млрд доларів Росія виставила на початку вересня цього року.
Зазначений борг, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.
На першому судовому засіданні 5 вересня суддя Івченко повідомив, що за таких справах немає строків давності та пом'якшувальних обставин, оскільки в міждержавної практиці боргів приватних компаній, таких як ЄЕСУ, якщо гарантом виступало держава (Кабмін України при прем'єрі Лазаренко), не може бути ніяких послаблень.
Водночас представник корпорації ЄЕСУ Олександр Ковальчук у суді заявив, що листи Павла Лазаренка юридично не є державними гарантіями, а ЄЕСУ виконати поставки в повному обсязі завадив тиск з боку державних органів України.
Представники уряду України на засіданні суду наполягали на закінченні строку позовної давності, стверджуючи, що ніяких держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ не було.