Мінагролітики підвищив ціни на зерно

Згідно з Наказом Міністерства аграрної політики, з 18 червня закупівельні ціни на зерно підвищаться.

З початку наступного тижня в Україні запроваджують нові закупівельні ціни на зерно. Наказ Міністерства аграрної політики про це почне діяти з 18-го червня.

Переглянути мінімальний ціновий рівень на пшеницю та жито чиновників змусила цьогорічна засуха - очікуваного врожаю у 38 мільйонів тонн збіжжя вже не буде, – кажуть у міністерстві.

Відтак, порівняно з попереднім роком, мінімальна ціна на м'які сорти пшениці зросте на суму від 25 до 100 гривень - залежно від класу, на ціннішу тверду пшеницю ціна за тонну на всі сорти зросте на сотню гривень.

Найбільший стрибок у 200 гривень зроблять закупівельні ціни на жито. За такими або й вищими цінами збіжжя в селян купуватиме Аграрний фонд для державного резерву. На них же доведеться орієнтуватись і зернотрейдерським компаніям.

І можливо, це стимулюватиме самих селян до того, щоб вирощувати хліб. Бо висока вартість техніки та пального і дешевизна продукції роблять цю справу нерентабельною. На Рівненщині через це без обробітку вже простоює 1/5 частина чорноземів - майже 150 тисяч гектарів. Власники цих земельних паїв залюбки продали б їх під забудову, але чиновники обіцяють, що таки знайдуть інвесторів.

Ще рік тому на цьому полі збирали від п’ятисот до шестисот центнерів цукрового буряка, згадує колишня ланкова Тетяна Павловська. Нині тут росте бур'ян. Це занедбане поле не єдине не засіяне у Великому Житині. Нині тут не використовують майже триста гектарів. Люди не мають чим обробляти землю, каже секретар сільради, немає грошей на пальне. Тому земельні паї залишають напризволяще. Та й не вигідно зараз селянам щось вирощувати на продаж.

Найбільше земель – понад сто тисяч гектарів – облогує на півдні Рівненщини. Дубенський, Млинівський, Рівненський, Здолбунівський, Радивилівський райони. Чиновники в управлінні агропромислового розвитку пояснюють це близькістю сіл до обласного центру, де люди знаходять якусь, хоча б не збиткову, роботу. А інвесторів заманити в село теж не просто. Щоб вижити, потрібні значно більші площі - понад тисячу гектарів у одному господарстві.

У Великому Житині фермерські господарства ледве животіють. Кажуть, якщо і цього року матимуть збитки, наступного року відмовляться від польових робіт взагалі. Селяни хотіли би, щоб порожні землі дозволили використовувати під житлове будівництво. Адже тутешній чорнозем дорогий. Але пшеницю, буряк та іншу городину, яка колись тут буяла, вирощувати буде нікому.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: