Мінагропром пообіцяв, що дефіциту хліба в Україні не буде

Хороший врожай зернових в Україні дозволяє Мінагропрому гарантувати, що дефіциту хліба в країні у поточному році не буде.

Нинішній урожай зернових із запасом забезпечує внутрішні потреби країни, а формування рекордного продовольчого запасу дозволить уникнути дефіциту хлібобулочних виробів, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Глава Мінагрополітики нагадав, що для забезпечення продовольчої безпеки посівні площі зернових цього року було збільшено на 440 тисяч га. Зокрема, значно розширилися посіви гречки, проса, кукурудзи, а також цукрового буряка, пише ЛІГАБізнесІнформ.

"За рахунок збільшення площі посівів, внесення рекордної кількості добрив і закупівлі нових високопродуктивних комбайнів нам вдалося ефективно організувати жнива і зібрати рекордний урожай", - повідомив Микола Присяжнюк.

За оцінками Мінагрополітики, цього року в Україні буде зібрано 47,4 млн тонн зерна, що на 8,1 млн тонн більше, ніж в попередньому році. Середня врожайність складає 29,9 центнерів з гектара, що також значно перевищує торішній показник.

Така кількість зерна із запасом покриває внутрішні потреби країни, відмітив глава аграрного відомства. Втім, щоб перестрахуватися, планується, за його словами, зробити рекордні запаси продовольства Аграрним фондом.

"Цього року на фінансування Аграрного фонду спрямовано більше 7 млрд грн. Ці гроші дозволять сформувати потужний державний запас продовольства, який дозволить гарантувати продовольчу безпеку", - повідомив міністр.

Як повідомлялось, за офіційними даними Держкомстату, хлібозаводи України стали менше виробляти хліба. Так, у 2010 р було випущено 1,7 млн т хлібобулочної випічки, що на 5,5% менше показників 2009 року, коли виробничі показники галузі перевищили 1,8 млн т.

Аналітики ринку вважають, що скоротити виробництво хліба основних гравців змушує: маленька рентабельність на "соціальний" хліб, дорожнеча сировини, проблеми з поверненням ПДВ у приватних виробників, велика частка тіньового ринку, зміни в уподобаннях українців і банальне вимирання населення.

Читайте також:

В Кабміні пообіцяли, що хліб не подорожчає

В Україні стали виробляти менше хліба

"Київхліб" і "Київмлин" повернуть у власність столиці

Київ за рахунок платників податків стримує ціни на хліб

Українські хлібокомбінати підвищать ціни на хліб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: