МінАПК і зернотрейдери домовилися про експорт зерна

Агрофонд та МінАПК звернулися до зернотрейдерів з пропозицією розглянути можливість закупівлі Агрофондом мільйона тон зерна за середньозваженою ринковою ціною.

Міністерство аграрної політики України, Аграрний фонд України та міжнародні компанії – зернотрейдери домовилися про спільні дії щодо стабілізації ситуації на зерновому ринку країни, заявив заступник генерального директора Агрофонду Олександр Лавринчук.

"Представники Міністерства аграрної політики, Агрофонду та компаній–трейдерів провели спільну нараду з проблем розвитку зернового ринку – в Україні та світі. В ході дискусії сторони домовилися спільно взаємодіяти на ринку, а всі можливі дії та плани занести до спеціального Меморандуму", - повідомив Лавринчук.

Він також сказав, що Агрофонд та МінАПК звернулися до зернотрейдерів з пропозицією розглянути можливість закупівлі Агрофондом мільйона тон зерна за середньозваженою ринковою ціною.

"Зернотрейдери пообіцяли знизити на певний період закупівельну активність, аби на ринок зміг вийти Аграрний фонд. Причому вийти ефективно й результативно", - додав співрозмовник агентства.

За словами Лавринчука, за підсумками наради, і це буде відображено в Меморандумі, зернотрейдери підтримали можливість введення в Україні квот на експорт зерна. Разом з тим вони просять державу не перешкоджати вивозу вже законтрактованих партій, які або вже відвантажені або чекають на завантаження у портах.

"На думку керівництва МінАПК та Агрофонду ситуація на сьогодні контрольована та дає можливість говорити про ринкову стабілізацію", - заключив Лавринчук.

Як повідомлялося раніше, влада та представники бізнесу продовжують блокувати експорт зернових з України. Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко заявив, що у портах досі залишаються 80% зернових і тільки 20% "незрозуміло яким чином вивезені".

Читайте також: 

У портах заблоковано 80% українського зерна 

Через спеку в Україні у Європі зростають ціни

Янукович наказав уряду стримати ціни на хліб 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: