Мінцифри визначило п'ять країн для експериментального запуску українського е-резидентства

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна сподівається на наповнення держбюджету за рахунок оподаткування е-резидентів і оплати послуги.

Попередньо первинною цільовою аудиторією українського е-резидентства можуть стати п’ять країн, що є основними постачальниками IT-послуг на аутсорсі: Індія, Бангладеш, Пакистан, Китай та Філіппіни.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України, де від осені вивчають та напрацьовують проєкт щодо запровадження е-резидентства.

"Е-резидент – особливий статус іноземного громадянина в Україні, що відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод, а також надає йому можливість дистанційно засновувати та провадити бізнес в Україні. Команда провела ґрунтовний аналіз умов для ведення бізнесу в інших країнах світу, аби зрозуміти, для кого Україна може стати привабливим бізнес-маршрутом в онлайні. Компас показав на Схід", - зазначили в Мінцифри.

Що Україна може запропонувати е-резидентам:

  • Привабливі податки та уникнення подвійного оподаткування.
  • Відсутність бюрократичної тяганини.
  • Просту й зручну платформу для провадження бізнесу з доступом до усіх необхідних послуг та можливістю здійснення правочинів онлайн із застосуванням безпечного ключа електронного підпису, сертифікованого в Україні.
  • Персональну консультаційну підтримку.
  • Англомовний сервіс підтримки.

Які переваги матиме Україна від е-резидентства:

  • Наповнення державного бюджету за рахунок оподаткування е-резидентів і оплати послуги щодо надання статусу е-резидентства.
  • Можливість покращити національний імідж на міжнародному ринку IT.

"Команда Мінцифри вже створила чітку концепцію проєкту, проте попереду чимало роботи. Чекаємо на ухвалення урядом постанови "Про проведення експерименту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства" та рухаємося далі", - ідеться в повідомленні.

Зазначимо, що першою в світі електронне резидентство запровадила 2014 року Естонія. Цей онлайн-сервіс дає можливість отримати спеціальну ID-картку із чіпом, завдяки якій можна зареєструвати компанію в Естонії через інтернет, сплачувати податки онлайн, підписувати документи та проводити банківські операції.

Відео Права, паспорт, пенсійне посвідчення: що входитиме до "країни у смартфоні"

Перший крок - електронні права та технічний паспорт. 25 тисяч водіїв взялися тестувати систему. Оцифрувати айтішники планують ще й паспорт та пенсійне посвідчення. Загалом до "країни в смартфоні" увійде чималий перелік різноманітних послуг: від оформлення малюка у пологовому до перерахунку пенсії.  

Права, паспорт, пенсійне посвідчення: що входитиме до "країни у смартфоні"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції