Мінекономіки обіцяє, що криза 2008 року в Україні не повториться

Україна пройшла дно кризи і розпочала відновлення економіки, що підтверджується висновками МВФ, зазначає міністр економіки.

Богдан Данилишин
УНІАН
Міністр економіки Богдан Данилишин
Тенденції, що спостерігаються в останні місяці в українській економіці, зводять до мінімуму ймовірність впливу на країну другого циклу світової фінансової кризи, очікуваної восени 2009 року. Про це заявив міністр економіки Богдан Данилишин.

"Прогнози про повторення кризи 2008 року і появу восени 2009 року другого циклу кризи, я думаю, не мають зараз такої актуальності, як це було в березні-квітні цього року", - наголосив він.

За словами міністра, Україна дійсно пройшла дно кризи і розпочала відновлення економічного потенціалу, що підтверджується вже і висновками МВФ, інших світових фінансових організацій. При цьому, сформовані інші, ніж у докризовий період, економічні умови, а галузі, що становлять основу експорту, знаходяться в порівняно більш виграшному становищі.

"Ми постійно моніторимо ситуацію, що складається в реальному секторі економіки, в банківській системі, в інших секторах. Я зараз не бачу серйозних ознак, які можуть призвести до погіршення ситуації", - стверджує Данилишин.

Міністр економіки погоджується, що коливання на світових ринках можуть вплинути на фондовий ринок України, але він не має критичної ваги. "Він у нас ніколи не був тим мірилом, яке може визначати характер, ступінь чи рівень впливу кризи на економічну систему в цілому", - заявляє міністр.

В той же час, Міністерство економіки прораховує можливі внутрішні та зовнішні ризики, які можуть проявитися восени. Так, зовнішніми факторами, на думку міністра, є прогноз погіршення показників розвитку світової економіки, закріплення тенденції зростання цін на світових енергетичних ринках та зростання цін на світовому ринку зернових культур. Внутрішнім ризиком - не відновлення в достатніх обсягах кредитної підтримки реального сектору економіки. "Ми всі ці ризики бачимо та упереджуємо", - наголошує Данилишин.

Читайте також:

НБУ заборонив банкам заробляти на валюті

Нацбанк пообіцяв утримувати інфляцію

Через кризу українці забрали з банків 90 мільярдів

Україні вдалось уникнути дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: