Мінекономіки оголосило про вихід України з кризи

У міністерстві констатували рост обсягів промислового виробництва. Урядовці впевнені - це свідчить про відновлення економіки після кризи.

За перші чотири місяці 2010 року темпи приросту промислового виробництва склали 12,6% проти 10,8% в січні-березні, що було забезпечена дією чисто економічних чинників і свідчить про вихід економіки України з фази рецесії і перехід до фази активного відновлення виробництва. Про це повідомили в Міністерстві економіки.

Серед позитивних тенденцій в розвитку промисловості, зокрема, у відомстві відмічають, по-перше, те, що в квітні в порівнянні аналогічним періодом попереднього року обсяги промислового виробництва виросли на 17,4%.

В цілому, повідомляє Мінекономіки, вже впродовж шести місяців поспіль відбувається ріст обсягів виробництва, але показник квітня був найвищим серед них (у листопаді 2009 року ріст склав 8,7%, в грудні - 7,3%, в січні 2010 року - 11,8%, в лютому - 5,6%, в березні - 13,8%).

"По-друге, зберігається тенденція поліпшення ситуації в регіональному розрізі. У січні-квітні (до аналогічного періоду попереднього року) спостерігалося нарощування виробництва в 19 регіонах (проти 17 в січні-березні)", - зазначили в Мінекономіки.

У повідомленні відомства говориться, що лідерами росту промислового виробництва були: Закарпатська (30,7%), Дніпропетровська (27,7%), Полтавська (23,2%), Волинська (19,6%) області і м. Севастополь (20,5%).

"Окремо слід зазначити істотний ріст виробництва в машинобудуванні (28,0%) - виді промислової діяльності, орієнтованому на виробництво продукції з високою долею доданої вартості", - пояснили в міністерстві.

У повідомленні також констатується, що позитивні зрушення спостерігалися в усіх підвидах машинобудівної промисловості: виробництві машин і устаткування (17,9%), виробництві електричного, електронного і оптичного устаткування (13,5%) і у виробництві транспортних засобів і устаткування (у 1,5 р.).

Зазначимо, про відновлення української економіки днями заговорили і в Європі. Європейський банк реконструкції та розвитку заявив про те, що Україна повільно виходить з кризи.

"В Україні, яка 2009 року зазнала найбільшого падіння економіки серед усіх країн регіону, справи наразі покращуються... Настрої учасників ринку щодо України покращилися після завершення виборів та відновлення переговорів із Міжнародним валютним фондом", - йдеться у повідомленні ЄБРР, присвяченому перегляду економічних прогнозів.

Читайте також:

Азаров: Кабмін виконав вимоги МВФ

Рада посилила моніторинг за фінансовими операціями

Європа спрогнозувала вихід української економіки з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: