Мінекономіки: підвищувати мінімальні зарплати неприпустимо

Міністр економіки попереджує, що підвищення мінімальних зарплат під час кризи може призвести до краху бюджету.

Міністр економіки Богдан Данилишин вважає неприпустимим значне підвищення мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму в 2010 році через те, що економіка України все ще перебуває у кризовому стані.

"З огляду на диспропорції розподілу доходів, що вже сформувалися, подальше значне підвищення в 2010 році мінімальної заробітної плати й прожиткового мінімуму в умовах, коли економіка лише починає виходити із кризи, може призвести до краху бюджету й зниження конкурентоспроможності реального сектора економіки, а також до тінізації виробництва й підвищення заробітних плат лише на папері з відповідним зростанням заборгованості", - зазначив міністр.

На його думку, політики не повинні допускати ситуацій, коли передвиборний популізм ставить під загрозу економічну стабільність у країні.

Данилишин вважає необхідними спільні кроки виконавчої й законодавчої гілок влади щодо реалізації структурних реформ у економіці для реального підвищення рівня добробуту громадян.

"Нездатність досягнення політичної згоди тепер, і майбутня політична нестабільність у виконавчій або законодавчій гілках влади можуть перешкодити зусиллям, які спрямовані на проведення необхідних структурних реформ", - зазначив міністр.

Данилишин також висловив стурбованість збільшенням дефіциту держбюджету через покриття розривів у фінансовому й реальному секторах економіки, Пенсійному фонді.

Як відомо, 26 лютого президент Віктор Янукович доручив Кабміну забезпечити безумовне виконання закону про встановлення мінімальної заробітної плати.

Відповідний закон, прийнятий парламентом у жовтні, пропонував збільшити мінімальну зарплату з 1 листопада 2009 до 744 гривень, а з 1 грудня 2010 – до 922 гривень, прожитковий мінімум – до 701 та 875 гривень відповідно.

Читайте також:

Янукович наказав Тимошенко збільшити мінімальну заробітну плату

В Україні різко зросли борги з зарплат

Янукович наказав створити сильну економіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: