Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінекономіки та АМКУ почали розбиратися зі стрімким зростанням цін на продукти

Деякі продукти здорожчали в півтора раза.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства проведе моніторинг цін на товари соціального призначення, зокрема на продукти першої необхідності. Усе – через стрімке здорожчання продуктів під час карантину з недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19, який в Україні подовжений до 24 квітня.

Відповідне доручення Кабмін дав Мінекономіки під час засідання 25 березня.

"Уряд доручив визначити та, за потреби, оновити перелік продуктів соціального призначення, Мінекономіки має провести моніторинг цін на такі продукти, ми про це говорили, щоб зараз унеможливити спекулятивне зростання цін на продукти, які є товарами соціального значення",- зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Тим часом Антимонопольний комітет упродовж останніх днів фіксує зростання роздрібних цін на деякі продукти. В АМКУ зазначили, що фіксують ці факти, здійснюючи ціновий моніторингу в усій країні, аналізуючи повідомлення у пресі та звернення громадян до органів Антимонопольного комітету.

У деяких регіонах від початку березня ціни на гречану крупу зросли в понад півтора раза, пшоно – на 24%, цукор на 16%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах і на овочі: майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі зросли ціни на цибулю та моркву.

"Задля виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції Комітет вимагає від харчових рітейлерів оперативно надавати повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни на крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі тощо. Всі органи АМКУ – центральний апарат і територіальні відділення – продовжують виконувати всі свої функції. Контактні дані для звернень громадян та бізнесу залишаються без змін", - повідомили в Антимонопольному комітеті.

Відео Від початку карантину ціни на продукти харчування суттєво зросли: чому так

Борщовий набір, крупи і цукор - ціни на продукти поповзли угору. Антимонопольний комітет констатує - овочі, наприклад, подекуди здорожчали удвічі. Уряд, що має моніторити ціни, перевіряє, чи виправдане таке зростання. Що з’ясували - у сюжеті.  Більше про коронавірус в Україні

Від початку карантину ціни на продукти харчування суттєво зросли: чому так

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції