Мінекономіки відновлює квоти

Міністерство економіки ініціює повернення квот на експорт зерна з липня по жовтень 2007 року, а також пропонує ліцензувати дану діяльність.

Міністерство економіки ініціює введення квотування експорту пшениці, суміші пшениці й жита (месліну), ячменю, кукурудзи й жита обсягом по 3 тис. тонн для кожної культури з 1 липня по 1 жовтня 2007 року.

Про це сказано в проекті постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 29 грудня 2006 р. № 1852", розробленого Мінекономіки, текст якого мають Українські Новини.

За проектом постанови, одночасно із квотуванням пропонується ввести ліцензування експорту зерна.

У проекті постанови також зазначено, що Мінекономіки й Міністерству аграрної політики необхідно до 20 вересня розробити й подати на розгляд Кабміну проект постанови щодо регулювання експорту основних видів зернових культур до кінця 2007/2008 маркетингового року (липень 2007-червень 2008).

В аналізі регуляторного впливу цього проекту документа сказано, що квотування експорту вводиться через песимістичні очікування в частині майбутнього врожаю зернових культур через несприятливі погодні умови й активізацію укладення експортних угод на продовольчу пшеницю, у зв'язку із чим виникла необхідність вживання заходів для формування достатніх державних запасів зерна для гарантування продовольчої безпеки держави.

У Мінекономіки зазначили, що в березня по сьогодні експортні угоди щодо пшениці було укладено на загальний обсяг 653,5 тис. тонн, з якого продовольчої - 507,5 тис. тонн.

Як повідомляло агентство, Кабінет міністрів планує припинити експорт зерна й скасувати ввізне мито на зерно у зв'язку з посухою.

Кабмін доручив МінАПК, МНС і Мінекономіки до 18 червня визначити фактичні збитки від посухи.

Верховна рада 1 червня виділила з державного бюджету на 2007 рік додатково 270 млн. гривень аграріям для проведення заходів щодо збереження врожаю у зв'язку з несприятливими погодними умовами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: