Мінекономіки вимагає підвищити ціни на газ для населення на 20%

У Мінекономіки зазначають, що мораторій на подорожчнання газу може спричинити банкрутство НАК "Нафтогаз".

Міністерство економіки пропонує Кабміну скасувати постанову про збереження цін на газ для всіх категорій споживачів у 2010 році на рівні 2009 року і рекомендувати Нацкомісії регулювання електроенергетики підвищити тарифи для населення, підприємств теплокомуненерго, бюджетних установ і промспоживачів.

Нагадаємо, постановою від 1 березня уряд Юлії Тимошенко зберіг граничний рівень цін на газ для всіх категорій споживачів на 2010 рік на рівні 2009 року.

В листі Мінекономіки на адресу Кабміну наголошується, що подальша адміністративна заборона цін на газ для всіх груп споживачів призводить до збільшення витрат держбюджету з виплат компенсації НАК "Нафтогаз України" за різницею в тарифах, а також до недоотримання держхолдингом виручки, яка має прямувати на нарощування власного видобутку газу. Крім того, відзначають в міністерстві, дія цієї постанови може викликати дефіцит коштів "Нафтогазу України" для розрахунків за імпортний газ і визнання НАК банкротом.

У зв’язку з цим Мінекономіки зазначає, що позиція міністерства відповідає позиції НКРЕ, яка пропонує підвищити з 1 травня ціни на газ для населення на 20%. При цьому рівень середньої ціни газу, що відпускається населенню, зросте на 15% - до 715,9 грн за тисячу кубометрів.

Крім того, НКРЕ пропонує з 1 травня також на 20% підвищити ціни на газ, що відпускається підприємствам теплової комунальної енергетики, - з 872,78 грн до 1047,34 грн. При цьому прогнозний рівень компенсації, яку при новому тарифі доведеться виплатити НАК "Нафтогаз України", становитиме 6,086 млрд грн.

Нагадаємо, перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв раніше заявляв, що уряд веде переговори з Росією про перегляд газових контрактів, щоб в поточному році не підвищувати ціну на газ для населення.

Востаннє роздрібні ціни на газ для населення переглядалися НКРЕ в 2008 році. Тоді ціни, що набули чинності з 1 грудня 2008 року, було збільшено в середньому на 35%. Ціна на газ для ТКЕ не переглядалася з грудня 2008 року і зафіксована на рівні 872,78 грн (з урахуванням ПДВ, цільової надбавки і транспортування).

Читайте також:

Уряд не підвищуватиме ціни на газ для населення

Світовий банк: Україні треба підвищити комунальні тарифи одразу вдвічі

Для українців ціна на газ залишиться незмінною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: