Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

Тиск Міненерго на нафтотрейдерів може спровокувати зупинку роботи більшості АЗС та виникнення паливного дефіциту.

Тривалий тиск Міністерства енергетики і вугільної промисловості на учасників ринку нафтопродуктів з метою обмеження цін може привести до закриття заправних станцій і виникнення дефіциту, вважають експерти "Консалтингової групи А-95".

"Сьогодні у нас перед очима розгортається паливна криза, наростає дефіцит бензину в найбільшій нафтовидобувній країні планети - Росії, причиною якого стало адміністративне регулювання цін на АЗС", - відмітив директор компанії Сергій Куюн.

Що стосується прогнозів на травень, то сьогодні закупівельна вартість бензину А-95 українського виробництва складає 9,7 гривень за літр, імпортного - 9,9 гривень за літр. З урахуванням 5% націнки, яка покриває експлуатаційні і логістичні витрати станцій, вартість на колонці без прибутку оператора складатиме від 10,20 до 10,40 гривні за літр.

За даними експертів, у травні ціна буде на 10-20 копійок за літр вищою, оскільки запас ресурсів навіть великих мереж за чотири місяці держрегулювання вичерпаний і бізнес потребує хоча б мінімального прибутку у розмірі 1-2%.

"В умовах напруженості, що зберігається, на світових ринках енергоресурсів подолання відмітки в 10 гривень за літр, навіть з урахуванням зниження акцизів, було абсолютно очевидним для усіх, включаючи чиновників профільного міністерства", - упевнений Куюн.

Нагадаємо, що уряд 20 квітня знизив ставки акцизного податку на бензин на 50 євро - до 132 євро/т.

Так, згідно з постановою, до 31 липня зменшуються ставки акцизного податку на легкі дистиляти, спеціальні бензини, бензини моторні - з 182 до 132 євро за 1 т.

Читайте також:

Український бензин повинен коштувати не більше 7 гривень

На українських АЗС продають не бензин, а "бодягу" із вугілля

Українські АЗС виявились найприбутковішими у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: