Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міненерго РФ запевнило, що транзиту газу до Європи поки що нічого не загрожує

Транзит буде тривати до розірвання контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Росія продовжить постачати газ до Європи через територію України і транзиту газу нічого не загрожує до розірвання контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Міністерство енергетики РФ.

У суботу глава Міненерго РФ Олександр Новак поговорив телефоному з віце-президентом Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марошем Шевчовичем.

Російський міністр запевнив, що транзит газу до Європи залишається надійним.

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня та повернув проплачені кошти. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучене 28 лютого, аби почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Згодом "Газпром" заявив, що не лише розриває з Україною всі контракти – на постачання газу, а також і на його транзит територією України до Європи. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "просто зараз".

Влада України та керівництво "Нафтогазу" закликало укарїнців жостко економити газ кілька днів. Де можливо - перейшли на альтернативні види палива, на вимушені канікули відправили дитсадки, школи та виші. Українські чиновники навперебій запевняли, що ситуація контрольована - просто всім разом слід поекономити.

Пізніше стало відомо, що Україна домовилася про постачання газу з польською компанією PGNiG. У "Нафтогазі" зазначили, що вже почали закачувати газ із Європи.

Відео"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

А також на транзит палива українськими магістралями до ЄС. Очільник "Газпрому" Олексій Міллер пояснив, що таке рішення у Росії ухвалили через вердикт Стокгольмського арбітражу, який присудив сплатити "Нафтогазу" 4,5 мільярда доларів компенсації.

"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції