Мінфін: борг не вплинув на інфляцію

Зовнішні запозичення, здійснені Україною поточного року, не вплинули на інфляційні процеси в країні, стверджують у Мінфіні.

Торгівля
У Кабміні заперечують зв'язок між великими зовнішніми позиками та інфляцією.
Зовнішні запозичення, здійснені Україною поточного року, не вплинули на інфляційні процеси в країні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів у відповідь на заяву екс-міністра фінансів, кандидата в народні депутати від БЮТ Віктора Пинзеника про те, що зростання цін на внутрішньому споживчому ринку України пов`язане з політикою уряду на ринку зовнішніх запозичень. 

"Таким чином, пан Пинзеник, на жаль, не вперше демонструє войовниче неуцтво", - наголошено в повідомленні прес-служби. 

У Мінфіні наголошують, що уряд здійснює зовнішні запозичення в обсязі, необхідному для обслуговування зовнішнього боргу. "Тобто, сьогоднішніми, дешевшими для держави запозиченнями, Україна платить дорожчі борги попередніх років", - сказано в повідомленні. Так, з початку 2007 року, відповідно до закону про держбюджет-2007, уряд запозичив на зовнішніх ринках капіталу 2 мільярди 525 мільйонів гривень або 42,1% річного плану. При цьому на обслуговування і погашення зовнішніх запозичень було витрачено з державного бюджету 5 мільярдів 416,2 мільйони гривень. "Тобто, на внутрішній ринок зовнішні запозичення не потрапили. Дії уряду з обслуговування державного боргу ніяк не могли позначитися на збільшенні пропозиції грошей на внутрішньому ринку, а отже, і на інфляційних процесах. 

Більше того, ті 2,5 мільярди гривень, які прийшли в Україну ззовні, в принципі, не могли стати якимось помітним чинником для зростання цін", - заявляють у Мінфіні.
За офіційними даними, за 9 місяців поточного року обсяг коштів, який одержали на руки громадяни України з державного бюджету, Пенсійного фонду, а також у вигляді споживчих кредитів банків (без урахування виплат в приватному секторі економіки), сягнув рівня понад 245 мільярдів гривень. 

2,5 мільярда гривень становлять лише близько 1% суми коштів, які можуть бути використані на споживчому ринку, "тобто, це - крапля в морі тих коштів, які сьогодні обертаються в Україні і реально впливають на інфляційні процеси", йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну. 

Як повідомляв УНІАН, 8 листопада Віктор Пинзеник заявив, що інфляція в Україні за підсумками 2007 року становить 15-16%. Він вважає, що багато в чому висока інфляція зумовлена "безграмотною" політикою запозичень уряду Віктора Януковича. Він повідомив, що за рік (з жовтня 2006 року) уряд здійснив зовнішні запозичення на суму 2,5 млрд. дол. На думку Віктора Пинзеника, проведення даних запозичень було необґрунтованим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: