Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінфін пропонує підвищити акцизи на цигарки

Україна наближатиме ставки акцизного податку до рівня Євросоюзу, де вони вшестеро вищі.

Найближчим часом в Україні можуть здорожчати цигарки, позаяк Міністерство фінансів пропонує підвищити адвалорну ставку акцизного податку із 12% до 15%.

Відповідний законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України Мінфін уже зареєстрував у Верховній Раді.

"Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, Україна має поступово наблизити ставки акцизного податку на тютюн до мінімального рівня ЄС (90 євро за 1000 шт. сигарет). Наразі ставки акцизного податку на сигарети в Україні у 6 разів менші за мінімальні європейські. Отже, виконання наших зобов'язань перед Євросоюзом потребує поступового збільшення ставок на сигарети уже у 2016 році", – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

У Мінфіні констатують, що акцизне навантаження на дорогі сигарети в Україні значно менше, ніж на дешеві.

"В європейських країнах податкове навантаження на сигарети різних цінових категорій майже однакове та складає близько 60%. Для збільшення податкового навантаження на дорогі сигарети, які курять заможні люди, необхідно збільшувати саме розмір адвалорної ставки. Отже, з метою гармонізації податкової політики в галузі оподаткування тютюнових виробів з вимогами європейського законодавства, вирівнювання податкового навантаження на дорогі та дешеві сигарети та наповнення бюджету проектом пропонується збільшення адвалорної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 3 відсоткових пункти (з 12% до 15%)", – зазначили у відомстві.

Таким чином до бюджету планують додатково отримати 1,5 млрд грн.

Нагадаємо, відповідно до змін до Податкового кодексу від 24 грудня 2015 року,  акциз на сигарети за адвалорною ставкою залишився без змін, а за специфічною ставкою зріс на 40% – до 318,26 грн за тисячу штук.

Тим часом в Україні суттєво здорожчають ліки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції