Мінфін Росії розраховує подолати кризу років за п’ятдесят

Міністр фінансів РФ Олексій Кудрін упевнений, що в "найближчих 10-20-50 років" економічні умови в Росії будуть несприятливими.

Віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін прогнозує, що зовнішньоекономічні умови для Росії в найближчих 10-50 років сприятливими не будуть.

"У найближчих 10-20-50 років ми не матимемо таких сприятливих умов, які були в період з 2000 по 2004 рік", - сказав Кудрін на розширеній колегії російського Мінфіну.

Він нагадав, що економіка США падає вже кілька місяців поспіль, і порівняв ситуацію з рецесією американської економіки 90-х років, коли спад тривав 8 місяців, а відновлення - 92 місяці.

"Зараз матимемо спад не менше 16-18 місяців для економіки США. Це означає, що вихід з кризи, можливо, триватиме кілька років", - попередив Кудрін.

Тому, за його словами, Росії треба бути готовою до того, що зовнішньоекономічна кон'юнктура і попит на світовому ринку на російську продукцію не буде такою успішною, як це було після кризи 1998 року, коли низькі ціни і неготовність бюджетної системи вже з 1999-2000 років супроводжувались сприятливими зовнішньоекономічними умовами.

"Це стало додатковим стимулом для російської економіки. Зовнішні умови більше не будуть такими сприятливими, як це було в минулі роки", - сказав міністр. Зокрема, у ВТО прогнозують падіння світової торгівлі на 9%.

Росія в 2009 році проведе road show на зовнішньому ринку без залучення запозичень, а в 2010 році може залучити зовнішні позики, повідомив Кудрін.

"Нам, напевно, варто розгледіти можливість виходу і на зовнішні ринки в 2010 році, а цього року провести без запозичень road show, яке дозволило б інвесторам докладніше познайомитися з нашими завданнями і планами", - сказав він.

Російський Мінфін наприкінці квітня почне виходити на ринок з новими випусками облігацій обсягом по 10-20 млрд. рублів. Спочатку Мінфін буде дорозміщувати невеликі суми вже існуючих випусків, "по декілька мільярдів рублів", а до кінця квітня "перейдемо до нових випусків по 10-20 млрд. рублів".

Також Кудрін зазначив, що в цілому планується збільшити обсяг чистого залучення коштів на внутрішньому ринку в 2010 році до 655 млрд. рублів, в 2011 році - до 857 млрд. рублів.

Витрати федерального бюджету в 2010 році будуть скорочені в порівнянні з раніше запланованими більш ніж на 1 трлн. рублів - з 10,3 до 9 трлн. рублів, заявив Олексій Кудрін: "У 2010 році ми повинні будемо переглянути бюджет з врахуванням прогнозного зниження доходів у 2010 році більш ніж на 30% в порівнянні із запланованими на цей рік".

З врахуванням перерозподілу витрат у 2010 році "на інші завдання - підтримку Пенсійного фонду, зарплати і інші соціальні платежі - перерозподіл планових витрат складе більше 2 трлн. рублів".

Таким чином, витрати, за підрахунками міністра, в 2010 році будуть перерозподілені на 20% від спочатку затверджених бюджетом на 2010-2011 роки.

Читайте також:

В Китаї рекордно впали темпи зростання економіки

Криза тимчасово послабила позиції в Україні

ЗМІ: після нинішньої кризи одразу почнеться наступна

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: