Мінфін розраховує видати бізнесу до 50 тисяч доступних кредитів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нова програма кредитування почне працювати від 1 лютого.

Уже за тиждень, від 1 лютого, в Україні почне працювати програма фінансової державної підтримки суб’єктів мікро- та малого підприємництва "Доступні кредити 5-7-9%" через Фонд розвитку підприємництва. У Міністерстві фінансів прогнозують, що видадуть до 50 тисяч кредитів.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів для бізнесу:

Перший – здешевшання кредитів (до 1,5 млн грн) шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

  • 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочі місця протягом першого кварталу;
  • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

При цьому, для ММП, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5% за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%).

Другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

"За попередніми оцінками, близько 50 тисяч позичальників зможуть взяти участь у цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати програму", - зазначили в Мінфіні.

Загалом, на цю програму в держбюджеті передбачено 2 млрд грн.

Відео Президент анонсував доступні кредити для малого та середнього бізнесу

Сума кредиту - 1,5 гривень на 5 років. Найменша ставка - 5% річних для нового та бізнесу, що діє, який створить мінімум два робочі місця. Таким чином, сподівається президент, українці почнуть повертатися до України і відкривати тут свою справу або змінять свої плани іммігрувати.  

Президент анонсував доступні кредити для малого та середнього бізнесу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції