Мінфін США запровадив нові санкції проти Росії: у переліку відомий торговець зброєю

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
8258
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мінфін США запровадив нові санкції проти Росії: у переліку відомий торговець зброєю

Фото: Associated Press

Американські санкції запроваджено, зокрема, щодо громадянина Росії, Ізраїлю та Кіпру Ігора Зіменкова та його сина Джонатана, які брали участь у проєктах, пов’язаних з обороноздатністю РФ.

В середу, 1 лютого, Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти 22 фізичних та юридичних осіб у кількох країнах, пов’язаних з мережею ухилення від санкцій, яка підтримує військово-промисловий комплекс Росії.

Про це повідомили на сайті Мінфіну США.

Санкції запроваджено проти 10 фізичних та 12 юридичних осіб у кількох країнах, котрі допомагали Росії ухилятися від попередніх санкцій.

"Відчайдушні спроби Росії обійти санкції США демонструють, що санкції значно ускладнили й здорожчили для російського військово-промислового комплексу відновлення військової машини Путіна", - цитують у повідомленні заступника міністра фінансів Воллі Адеємо.

Обмеження застосовані щодо підприємств та компаній, які розташовані в Болгарії, Ізраїлі, Латвії, Сінгапурі та на Кіпрі. Усі вони пов'язані з відомим торговцем зброєю Ігорем Зіменковим, який має громадянство Росії, Ізраїлю та Кіпру, а також його сином – Джонатаном Зіменковим.

Згадані особи використовували підставні компанії для того, щоб мати змогу сплачувати проєкти, пов'язані з оборонною промисловістю РФ. Зокрема, вони постачали російській компанії високотехнологічні пристрої після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення до України 24 лютого 2022 року.

"Деякі члени мережі Зіменкова також підтримували підсанкційні державні російські оборонні компанії ВАТ Рособоронекспорт і державну корпорацію Ростех, які є ключовими частинами військово-промислового комплексу Росії", - йдеться у повідомленні.

Персональні санкції запроваджено також щодо учасників мережі Зіменкова, серед яких кіпрський торговець зброєю Олександр Вольфович та двоє його дорослих синів.

"Внаслідок сьогоднішньої дії все майно та інтереси у власності зазначених вище осіб, які перебувають у Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб зі США, заблоковано", - повідомляє американський Мінфін.

Нагадаємо, заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд назвала обов’язкові умови пом’якшення санкцій проти депутатів Держдуми РФ.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8258
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація