Мінфін США заробив на кризі 10,5 млрд доларів

Американські компанії виплатили державі дивіденди за акціями, проданими під час кризи в обмін на фінансові вливання.

Міністерство фінансів США отримало прибуток в 10,5 млрд доларів завдяки наданню підтримки компаніям американського фінансового сектору під час кризи.

Як підрахувала дослідницька компанія SNL Financial, таку суму уряд отримав від 49 компаній, які виплатили державі дивіденди за привілейованими акціями, проданими Мінфіну в обмін на фінансові вливання.

Казначейство також отримало прибуток завдяки викупу компаніями цінних паперів, які уряду були надані в якості плати за антикризову підтримку.

Найбільшими джерелами прибутку держави стали Goldman Sachs і American Express - вони надали річний процентний дохід у розмірі 20% і 23% відповідно. Однак усереднені цифри по 49 компаніям виглядають більш скромно - 8,5% річних.

Нагадаємо, що фінансовий сектор США отримав від держави для подолання кризи 250 млрд доларів з державної програми звільнення від проблемних активів (Troubled Asset Relief Program, TARP) обсяг якої в цілому становив 750 млрд доларів.

На думку відомого критика програми TARP, професора фінансів університету Луїзіани Лінуса Уїлсона, отримані Мінфіном прибутки породжені лише зростанням вартості акцій компаній-одержувачів державних грошей.

"Мінфіну, як і раніше щастить. Рік тому лише дехто міг припустити, що фондовий ринок буде на такому високому рівні, як сьогодні", - зазначив Уїлсон.

Втім, у самому Мінфіні вважають, що фінансова підтримка всіх секторів економіки (Вашингтон давав гроші, наприклад, американському автопрому) завдасть йому збитків у розмірі 117 млрд доларів.

Читайте також:

Кількість американців-банкрутів зросла до рекордного рівня

У США розпочинається друга хвиля кризи

Росію звинуватили в спробі обвалити іпотечні агентства США

Обама обклав банки США податком "на відповідальність за кризу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: