Зі згоди Мінфіну та НБУ "лопнув" державний банк

Нацбанк визнав санаційний "Родовід банк" неплатоспроможним.

Учора, 25 лютого, Нацбанк визнав санаційний "Родовід банк" неплатоспроможним та передав його для виведення з ринку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Відповідне рішення НБУ погодив із Міністерством фінансів, якому й підпорядкований банк.

"ПАТ "Родовід банк" було капіталізовано державою у 2009-2011 роках, а з 2011 року банк працював у статусі санаційного. Передбачалось, що завданням діяльності санаційного банку буде проведення протягом 5 років ефективної роботи з активами банків державного сектору та повернення державних коштів, вкладених у капіталізацію банку. Проте поставлене завдання не було досягнуте з таких причин: по-перше, на законодавчому рівні так і не було створено механізмів передачі та реалізації проблемних активів банків державного сектору, що є необхідним для ефективної роботи санаційного банку; по-друге, в якості санаційного банку ПАТ "Родовід банк" показав низьку результативність роботи з власними активами. Протягом діяльності банку як санаційного його доходи покривали лише витрати, держава не мала жодних дивідендів від діяльності банку", – ідеться в поясненні НБУ.

Починаючи з прийняття у 2012 році Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", в Україні фактично було створено спеціалізований орган, який займається виведенням неплатоспроможних банків з ринку. З того моменту за реалізацію їхніх активів, розрахунки з вкладниками та збереження активів та зобов'язань банків відповідає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Таким чином, наразі функції "Родовід банку" дублюються Фондом.

"Враховуючи збиткову діяльність та низьку ефективність роботи з проблемними активами (92% від загальних активів банку) та існуючу проблемну заборгованість банку перед кредиторами, перш за все Національним банком, в подальшому ПАТ "Родовід банк" потребував би фінансової підтримки з боку держави", – наголосили в НБУ.

Нагадаємо, "Родовід банк" постраждав від фінансової кризи, втративши ліквідність та здатність обслуговувати клієнтів, і в березні 2009 року в банк була введена тимчасова адміністрація. У 2009-му уряд прийняв рішення про капіталізацію банку державою та збільшив капітал банку на 8,4 млрд грн, ще 3,95 млрд грн банк отримав від держави у 2011 році (загалом 12,35 млрд грн). У результаті збільшення капіталу частка держави в ПАТ "Родовід банк" склала 99,9%.

"Зазначені дії були пов'язані з негативними наслідками світової фінансово-економічної кризи та необхідністю стабілізації банківської системи України і захисту інтересів вкладників. Таким чином, завдяки капіталізації банку було забезпечено розрахунки майже на 10 млрд грн за вкладами фізичних осіб, як самого банку, так і переданих зобов'язань перед вкладниками ТОВ "Укрпромбанк", – пояснили в НБУ.

Із 2011 року ПАТ "Родовід банк" здійснював свою діяльність у статусі санаційного банку.

Прийнятим у 2012 році (із змінами 2014-2015 років) Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визначено відповідальним за виведення неплатоспроможних банків з ринку, за реалізацію їхніх активів, розрахунки з вкладниками та збереження активів та зобов'язань банків.

Тим часом Мінфін хоче продати по 20% акцій двох найбільших державних банків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: