Мінфін відмовився рятувати "Укрпромбанк"

У Мінфіні дійшли висновку, що покривати збитки "Укрпромбанку" у повному обсязі державі немає сенсу.

Мінфін вважає недоцільним капіталізацію за рахунок держави "Укрпромбанку" та підтримує пропозицію НБУ про переведення вкладів фізичних осіб в "Укрпромбанку" в державний Ощадбанк.

Про це сказав журналістам виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський.

"Ми вивчили ситуацію в "Укрпромбанку": його баланси, активи, пасиви і вважаємо, що сьогодні правильніше вирішити соціальне питання - забезпечити захист вкладників за допомогою держави, але порятунок приватного бізнесу за рахунок платників податків, а саме покривати збитки у повному обсязі, державі немає сенсу", - сказав Уманський.

За його словами, Міністерство фінансів і Нацбанк розглядають можливість переведення коштів вкладників "Укрпромбанку" (УПБ) до Ощадбанку.

"Є позиція Національного банку, є позиція Мінфіну. Це питання розглядалося на раді з капіталізації. Найголовніше рішення – це у будь-який спосіб забезпечити виконання зобов’язань перед вкладниками та юридичними особами. Чи буде це зроблено через механізм передачі даних зобов’язань "Ощадбанку", іншому банку або через участь держави – це питання, яке додатково доручено відпрацювати Національному банку спільно з Міністерством фінансів", – сказав Уманський.

Разом з тим, він зазначив, що пропозицію Нацбанку про переведення вкладів фізосіб в Ощадбанк було продиктовано позицією Мінфіну. "Інше питання - це буде робитися через Ощадбанк чи не Ощадбанк. За сьогоднішніх умов таке переведення виглядає найбільш логічно", - додав міністр.

При цьому він висловив надію на те, що закон про спрощення процедури рекапіталізації банків буде підписано президентом.

"Якщо його буде підписано, то у нас із Нацбанком з’являться реальні можливості допомогти вкладникам", – сказав Уманський.

Варто зазначити, що ліквідація "Укрпромбанку" є вигідною мільйону його вкладників-фізосіб, які після переходу в Ощадбанк істотно збільшать шанси на повернення своїх заощаджень.

"Укрпромбанк" зареєстровано в 1989 році. За даними НБУ, на початок квітня активи банку складали 9,8 млрд грн, власний капітал - 2,5 млрд грн, кошти юридичних осіб - 0,9 млрд грн, кошти фізичних осіб - 7,3 млрд грн. Чисті збитки банку за І квартал 2009 року склали 4,4 млрд грн.

Регіональна мережа "Укрпромбанка" складається з 26 філій і 272 відділень. У банка налічується близько мільйона вкладників-фізичних осіб.

Читайте також:

Ліквідація "Укрпромбанку" призведе до інфляції

НБУ ліквідує ще один проблемний банк

За півроку банки втратили більше 14 мільярдів гривень

Нацбанк пропонує передати "Ощадбанку" борги "Укрпромбанку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: