Мінфін визнав, що податкова міліція вже 12-й день працює незаконно та пропонує її ліквідувати

Через технічну помилку діяльність структури не передбачена українським законодавством.

Податкова міліція вже 12-й день, від 1 січня 2017 року, працює незаконно. Її планували ліквідувати лише після створення фінансової поліції. Проте через плутанину з цифрами в законі її діяльність випадково призупинили раніше.

"Ліквідація податкової міліції та створення Фінансової поліції – один із ключових пріоритетів Мінфіну. На це дуже чекає бізнес. Податкова міліція однозначно має бути ліквідована. Ми планували зробити це разом зі створенням нової несилової, а дійсно ефективної аналітичної Фінансової поліції. У кінці 2016 року через технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року", - зазначив у Facebook міністр фінансів Олександр Данилюк.

Він вважає, що виправляти помилку та знову легалізувати податкову міліцію не потрібно, а парламенту слід ухвалити закон про створення Фінансової поліції.

"Треба рухатись тільки вперед. Тому найближчими днями Мінфін внесе на розгляд уряду законопроект про створення Фінансової поліції, на який чекає бізнес, і про який також йдеться у меморандумі з МВФ. Погодження зацікавленими сторонами відповідного законопроекту очевидно затягнулось. Моя команда та я вже багато років напрацьовували цю реформу. Ми завершили розробку законопроекту та погодили його ще у вересні 2016-го. Та нещодавно отримали коментарі від останнього органу – Мін'юсту", - уточнив Данилюк.

Створення Фінансової поліції передбачає нові принципи роботи органу:

1. Зміна силового підходу на аналітичний.

2. Скорочення штату в шість разів – із нинішніх 15 тис. осіб до 2,5 тис. осіб.

3. Невтручання в роботу чесного бізнесу.

4. Оновлення персоналу через прозорий конкурс та незалежну відбіркову комісію. Представники силового блоку не можуть становити більше 25% від загального штату.

5. Зарплати, які зменшать ризик корупції та дадуть змогу залучити найкращі кадри.

Законопроект про створення Фінансової поліції повинні розглянути на найближчому засіданні уряду.

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк раніше назвав податкову міліцію "ворогом номер один".

Залиште свій коментар