Мінфін заблокував скасування експортних мит на зерно

Через домовленості з МВФ, Україна не може скасувати експортні мита на зернові.

Уряд виявився не готовий відмінити мита на експорт зерна, через які Україна зараз втрачає позиції на світовому ринку.

Проект рішення був заблокований Мінфіном - в міністерстві посилаються на домовленості з МВФ, у рамках яких державі небажано відмовлятися від такої статті поповнення бюджету, повідомили джерела видання Комерсант-Україна.

Дія мит на експорт зерна, швидше за все, збережеться до кінця року, заявив виданню міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

"У нас є ще тиждень на переговори з Мінфіном і Мінекономіки, але думаю, до кінця цього року нічого не зміниться", - відмітив міністр. Саме Мінфін не підтримав ідею відміни мит, стверджує джерело в міністерстві.

"Наш проект по відміні мит приречений на провал. Мінфін посилається на домовленості з МВФ при підписанні кредитної угоди, за якими державі не слід відмовлятися від доходів до бюджету", - повідомило високопоставлене джерело в Мінагропроді.

За підрахунками міністерства, при прогнозі виробництва зерна в 50 млн т і експорті 24 млн т надходження до бюджету в 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд грн.

Як повідомлялось, мита на експорт зернових були введені з 1 липня. Влада України побоювалась, що через те, що ціни на зерно у світі значно вищі, ніж в Україні, з країни буде вивезений занадто великий об'єм продукції. В результаті експорт з України практично припинився - в липні було зафіксовано його зниження в п'ять разів, до 300 тис. т, в порівнянні з 1,5 млн т в червні.

Зернотрейдери пояснюють, що не можуть конкурувати з компаніями з РФ, оскільки російське зерно мінімум на 30 дол./т дешевше за українське.

Наразі діють мита на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро/т), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро/т), ячмінь - 14% (не менше 23 євро/т).

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр доручив першому віце-прем'єрові, Мінагропроду і Міністерству фінансів вивчити ситуацію і подати пропозиції відносно активізації експорту зернових.

Читайте також:

Експортні мита на зерно можуть скасувати на початку вересня

Україна експортує половину врожаю зерна

В Україні не вистачає складів для рекордного врожаю зернових

Експорт українського зерна скоротився на 50%

Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: