Мінфін запевняє, що покращення життя вже майже настало

Держстат переконує українців, що тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли за рік лише на 0,1%.

Міністерство фінансів підтверджує запланований прогноз інфляції на поточний рік.

"Вперше за 10 років інфляція складе 9,1%. У річному вимірі у нас є всі можливості мати інфляцію в 8,9%", - сказав міністр фінансів України Федір Ярошенко після прийняття в першому читанні проекту про держбюджет на 2012 рік.

Міністр підкреслив, що ще в середині року експерти прогнозували інфляцію на рівні 12-14%. "Запитайте експертів, і вони вам скажуть, що інфляція буде у запланованих показниках", - сказав Ярошенко.

Як повідомлялося, інфляція в Україні у вересні склала 0,1%, з початку року - 4,2%. Споживчі ціни в Україні у вересні відновили повільне зростання після двомісячного зниження: інфляція склала 0,1%, як повідомила Державна служба статистики (Держстат). За її даними, в цілому з початку року споживчі ціни в Україні зросли на 4,2%.

У річному вимірі, порівняно з аналогічним місяцем минулого року, інфляція сповільнилася до 5,9% з 8,9% за підсумками серпня, 10,6% - за підсумками липня і 11,9% - за підсумками червня.

Уряд прогнозує уповільнення інфляції в 2011 році до 8,9% з 9,2% роком раніше.

На споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися в порівнянні з серпнем на 0,3%. Найбільше (на 13,3%) подешевшали продукти переробки зернових.

На 11,6% знизилися ціни на овочі, у тому числі на цибулю (на 24,7%), картопля (на 24,1%), морква (на 18,6%), капусту (на 11,0%), буряк (на 10,7%). Крім того, на 8,4% і 3,2% відповідно подешевшали цукор і фрукти. Одночасно на 9,2% і 6,5% подорожчали яйця і тваринні жири, на 2,7-1,2% - сири, масло, молоко, кисломолочна продукція, м'ясо і м'ясопродукти, масло.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива, за даними Держстату зросли на 0,1%.

При цьому, нещодавно Держстат публікував зовсім інші показники. Так, лідерами подорожчання у країні у поточному році стали пальне - 30,6%, а разом з ними і проїзд - 19,5%, та комунальні послуги: плата за електроенергію - 22,9%, за квартиру - на 17,6%, гарячу воду і опалення - 13,8%.

Читайте також:

Бензин та "комуналка" очолили український рейтинг подорожчання

Інфляція в Україні набирає обертів

В Україні прискорилась інфляція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: