Мінімальна пенсія в Україні зросла на 11 гривень

Прожитковий мінімум для пенсіонерів з 1 грудня збільшується з 723 грн до 734 грн. А шахтарі у грудні отримають пенсію у розмірі не менше, ніж 2202 гривні.

З 1 грудня у зв'язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", підвищуються розміри пенсійних виплат до 734 грн.

Нагадаємо, з 1 жовтня мінімальна пенсія становила 723 грн.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня збільшується з 723 грн до 734 грн. У зв'язку з цим підвищуються розміри мінімальної пенсії та надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв'язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 грудня складе 734 грн, мінімальна пенсія у зв'язку з втратою годувальника на двох утриманців – 880,80 грн, на трьох і більше – 1101 гривня.

Шахтарі, на яких поширюється чинність Закону "Про підвищення престижності шахтарської праці", у грудні отримають пенсію у розмірі не менше, ніж 2202 гривні.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без врахування пенсій за особливі заслуги) з 1 грудня складе: для інвалідів І групи до 1761,60 гривень, ІІ групи -1578,10 гривень, ІІ групи – 1394,60 , для учасників бойових дій – 1211,10 гривень.

Крім того будуть також підвищені:

- надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (які обчислені, виходячи із розміру прожиткового мінімуму);

- надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи із розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

Нагадаємо, Кабінет міністрів своєю постановою №976 від 27 жовтня 2010 року скоротив пенсійні надбавки для окремих категорій населення, зокрема, тих, що постраждали внаслідок нацистських переслідувань.

Читайте також:

Наступного року зарплати і пенсії зростуть

Пенсіонерка виграла міжнародний суд проти України за затримку пенсії

В Україні 67% пенсіонерів одержують пенсії менше 1000 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: