Перейти до змісту
Міністерка освіти розповіла, коли збільшать зарплати вчителів та вихователів садочків

Міністерка освіти розповіла, коли збільшать зарплати вчителів та вихователів садочків

Вже до 2023 року у вчителів мають суттєво підвищитись виплати

Міністерка освіти та науки України Ганна Новосад розповіла, коли її міністерство та уряд зможуть збільшити зарплати вчителів та вихователів садочків. Про це вона розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1".

У неї запитали, чи можуть найближчим часом збільшитись зарплати вчителів.

"Ми абсолютно переконані, що наші педагоги на усіх ланках освіти мають отримувати достойну заробітну плату. Все залежить від того, що може дозволити собі конкретно зараз наш загальнодержавний бюджет. Я особисто переконана, що ми маємо виконувати норму закону про освіту, яка передбачає до 2023 року суттєве підвищення заробітної плати. Ми спільно з Міністерством фінансів зараз розробляємо окремий підхід до того, як ми можемо змінити систему оплату праці, сьогодні матимемо окрему розмову з прем'єром, і сподіваюсь з президентом, який збиратиме новообраних міністрів на зустріч, і про це ми також проговоримо. Як ми можемо швидко рухатися по зміні системи оплати праці, яке дозволить отримувати набагато кращу заробітну плату", - відповіла новообраний міністр.

За її словами, вона дуже чітко розуміє, що є окремі категорії педагогів, які отримують набагато менше порівняно з іншими. І це насамперед вихователі дитячих садків.

"Вихователі дошкільних закладів отримують неадекватну, маленьку заробітну плату. Це те що потрібно змінювати. Зараз питання заробітних плат вихователів дошкільних закладів, воно є повноваженням органів місцевого самоврядування і це їхнє питання чи доплачувати і в якому розмірі доплачувати. Але проблема в тому, що загалом оклади вихователів дошкільних закладів є не високими, і це те, що потрібно змінювати на державному рівні ми маємо вирішити, як ми можемо допомогти тим місцевим бюджетам, які не тягнуть вищі доплати вихователям садочків. І це ми будемо обговорювати найближчим часом в уряді", - пояснила Новосад.

Нагадаємо, 29 серпня повідомлялося, що під час засідання Верховної Ради новопризначений прем'єр-міністр Олексій Гончарук представив свою майбутню команду.

Відео Середня зарплата за місяць в Україні зросла майже на 200 гривень - економічні новини

Зараз по Україні в середньому заробляють 10 тисяч 971 гривню на місяць. Загалом з початку року виплата збільшилась на майже 20 відсотків. Українські дороги будуватимуть за новими нормами. З вересня вступають у дію нові зміни під час проектування трас. Головна ціль - покращити якість дорожнього покриття та підвищити безпеку на дорогах.  Картопля дешевшає. Ціни на бульбу в середньому впали на 25 відсотків. Тепер кілограм на оптових ринках обІйдеться у 7-9 гривень.  Більше про економічні новин та курс валют - в нашому огляді. 

Середня зарплата за місяць в Україні зросла майже на 200 гривень - економічні новини

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин