Міністр фінансів розповів, звідки уряд візьме гроші на підвищення мінімальної зарплати

Збільшення "мінімалки" не передбачає скорочення інших видаткових статей державного бюджету.

На мінімальні зарплати, які уряд планує підвищити в 2017 році, не буде потрібно додаткових витрат з державного бюджету.

Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі каналу "112 Україна".

"Рішення щодо збільшення мінімальних зарплат є збалансованим. Тобто додаткових витрат з бюджету не передбачається. Це фінансується за рахунок того, що частина зарплат виходить з тіні, і на ці зарплати будуть оплачені додаткові податки, за рахунок яких буде збільшення мінімальної зарплати. Ми все прорахували, ми підійшли досить консервативно, розуміючи, що заходи детінізації не завжди на 100% ефективні", - наголосив Данилюк.

За його словами, підвищення мінімальної зарплати не передбачає скорочення інших видаткових статей державного бюджету.

"Тільки за рахунок виведення зарплат з тіні. Понад 2,5 млн осіб в приватному секторі отримають збільшену зарплату в 3200 гривень, і це призведе до того, що будуть сплачуватися додаткові податки в бюджет, до Пенсійного фонду та місцевих бюджетів. Ці фонди будуть використані, щоб підняти зарплати для вчителів і лікарів", - зазначив міністр.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на своєму засіданні 26 жовтня запропонував удвічі збільшити в 2017 році показник мінімальної зарплати - до 3200 грн, тоді як у проекті бюджету на поточний рік закладено її підвищення з 1 грудня лише до 1600 грн.

Таким чином уряд має намір зрівняти показники мінімальної зарплати з фактичним, а не нормативним прожитковим мінімумом.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Гройсман наголосив, що підвищення мінімальної зарплати відповідає можливостям економіки і уряд може забезпечити його з 1 січня 2017 року.

За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, Кабмін планує вже за декілька тижнів оприлюднити і представити парламенту розрахунок додаткових витрат державного бюджету на 2017 рік у зв'язку з прийняттям рішення про підвищення мінімальної заробітної плати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: