Міністр фінансів США ладен був змінити світову валюту, але обмовився

Міністр підтвердив, що не передбачає зміни ролі долара, хоча нещодавно заявляв, що готовий обговорити нову світову валюту.

Американський долар є всесвітньою резервною валютою і ще довго буде нею залишатися. Впевненість в цьому висловив міністр фінансів США Тімоті Гайтнер.

Главу Мінфіну запитали про те, чи передбачає він зміну глобальної ролі долара США. "Ні, не передбачаю", - сказав він.

"Долар залишається провідною світовою резервною валютою, і думаю, що це, швидше за все, продовжуватиметься впродовж тривалого періоду часу", - підкреслив Гайтнер.

Ці заяви міністр зробив невдовзі після того, як відзначив, що "достатньо відкритий" до недавньої пропозиції Китаю про ширше використовування так званих спеціальних депозитарних розписок (СДР), які іноді також іменуються "спеціальними правами запозичення". Це розрахункова одиниця, прийнята в МВФ, яка спирається на цілу низку національних валют.

Нагадаємо, голова центрального банку Китаю Чжоу Сяочуань на днях виступив із статтею, в якій закликав використовувати СДР як міжнародну резервну валюту.

Гайтнер визнав, що не вивчав пропозицію керівника центробанку КНР. В той же час, заявив він, "наскільки я розумію, ця ініціатива спрямована на збільшення використовування "спеціальних прав запозичення" МВФ" і "насправді я достатньо відкритий для цієї пропозиції".

Раніше президент США Барак Обама категорично відхилив ідею створення нової міжнародної валюти. Обама заявив, що у міжнародній валюті немає необхідності, долар "надзвичайно сильний".

За його словами, "основою для сильних позицій долара є те, що інвестори вважають США найсильнішою економікою і найстабільнішою політичною системою в світі".

Читайте також:

Обама не бачить альтернативи долару

Крихка стабільність гривні. Чи надовго?

Китай готовий допомогти Росії знайти заміну долару

Антикризовий план Обами веде США до банкрутства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: