Міноборони України замість димових шашок для АТО на 72 млн грн купило суміші для обкурювання дерев

Міноборони України замість димових шашок для АТО на 72 млн грн купило суміші для обкурювання дерев

Фото: УНІАН

Вони не мають маскувального ефекту і тому не можуть застосовуватися під час бойових дій.

Міністерство оборони України замість димових шашок, які мали застосовуватися для маскування при проведення антитерористичної операції, закупило димову суміш, що використовуються для обкурювання дерев, у грі в страйкбол та під час кінематографічних зйомок.

Про це повідомляє військова прокуратура Південного регіону України.

Слідство встановило, що у 2015-2017 роках Департамент держзакупівель Міноборони закупив димові суміші у “Фірми Альфа ЛТД”. Сума угоди складає понад 72 млн грн. При цьому жодних випробувань перед придбанням військові чиновники не проводили.

“Виявлено, що закуплена димова суміш не являється димовою сумішшю марки ДС-56, яка знаходиться на озброєнні у Збройних Силах України. Більше того, через відсутність стійкості диму до розсіювання в атмосферному повітрі закуплена димова суміш не забезпечує належного маскувального ефекту (за технічними умовами аерозольний ефект димової суміші має тривати близько 30 хв.), а тому взагалі не може використовуватися за цільовим призначенням під час бойових дій”, - йдеться у повідомленні.

У зв’язку із цим 12 березня військова прокуратура Криворізького гарнізону розпочала кримінальне провадження за статтею про недбале ставлення до військової служби. Посадовці Міноборони можуть бути причетні до нецільового використання бюджетних коштів та завданню збитків державі. Досудове розслідування триває.

Раніше повідомлялося, що в Україні призупинене виробництво санітарних автомобілів "Богдан 2251", яке буде відновлене лише після усунення виявлених недоліків технічної та медичної частин. Основні проблемні питання - вихід зі строю паливної системи, недосконалість ходової частини та медичного кунгу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація