Міносвіти відреагувало на скандал з російськими шкільними автобусами

У 2016 році закупівлі здійснюють органи місцевої влади.

Міністерство освіти і науки України та інші центральні органи виконавчої влади не мають жодного відношення до скандальної закупівлі шкільних автобусів з російськими запчастинами.

Про це йдеться у заяві МОН.

Згідно із повідомленням, у 2016 році закупівлі здійснюють органи місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету і коштів з місцевих бюджетів.

У Міністерстві освіти запевняють, що у квітні цього року рекомендували обласним департаментам освіти під час проведення конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів надавати перевагу вітчизняному виробнику.

Водночас після закладення в державний бюджет освітньої субвенції деякі виробники українських автобусів підвищили ціни на свою продукцію, що зробило неможливим їхню перемогу на торгах, оскільки місцева влада при обранні переможця має керуватися технічним характеристиками і ціною.

"МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на українські шкільні автобуси. Одночасно, звертаємось до громадськості і журналістів з проханням зі свого боку дослідити, як так вийшло, що автобуси, вироблені в Україні, дорожчі за автобуси, в яких використовуються російські запчастини", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що придбані за бюджетні кошти шкільні автобуси ПАЗ "Мрія" виявилися російськими. Ці автобуси в документах вказані, як "машини вітчизняного виробництва". Насправді - їх готовими завозять із країни-агресора, а в Харкові їх лише переобладнують на шкільні. Уже відомо про 65 придбаних автобусів за 78 мільйонів гривень. Компанія ПАЗ входить у великий холдинг, який, до того ж, виготовляє військову техніку для російської армії.

Україна закупила за бюджетні кошти шкільні автобуси російського походження

Україна закупила шкільні автобуси, які в документах зазначені як вітчизняного виробництва, а насправді - російського. Як з'ясували волонтери, ПАЗики "Мрія" збирають у Росії, а саме підприємство входить у холдинг, який збирає техніку для армії Кремля. Вітчизняні виробники і волонтери вже звернулися в СБУ, МВС, Раду національної безпеки з проханням втрутитись у ситуацію. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: