Міносвіти відреагувало на скандал з російськими шкільними автобусами

У 2016 році закупівлі здійснюють органи місцевої влади.

Міністерство освіти і науки України та інші центральні органи виконавчої влади не мають жодного відношення до скандальної закупівлі шкільних автобусів з російськими запчастинами.

Про це йдеться у заяві МОН.

Згідно із повідомленням, у 2016 році закупівлі здійснюють органи місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету і коштів з місцевих бюджетів.

У Міністерстві освіти запевняють, що у квітні цього року рекомендували обласним департаментам освіти під час проведення конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів надавати перевагу вітчизняному виробнику.

Водночас після закладення в державний бюджет освітньої субвенції деякі виробники українських автобусів підвищили ціни на свою продукцію, що зробило неможливим їхню перемогу на торгах, оскільки місцева влада при обранні переможця має керуватися технічним характеристиками і ціною.

"МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на українські шкільні автобуси. Одночасно, звертаємось до громадськості і журналістів з проханням зі свого боку дослідити, як так вийшло, що автобуси, вироблені в Україні, дорожчі за автобуси, в яких використовуються російські запчастини", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що придбані за бюджетні кошти шкільні автобуси ПАЗ "Мрія" виявилися російськими. Ці автобуси в документах вказані, як "машини вітчизняного виробництва". Насправді - їх готовими завозять із країни-агресора, а в Харкові їх лише переобладнують на шкільні. Уже відомо про 65 придбаних автобусів за 78 мільйонів гривень. Компанія ПАЗ входить у великий холдинг, який, до того ж, виготовляє військову техніку для російської армії.

ВідеоУкраїна закупила за бюджетні кошти шкільні автобуси російського походження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: