Мінпраці впритул зайнялося урізанням пенсій

Мінпраці надіслало всім силовим структурам України лист з опитувальником, щоб вирішити - наскільки і кому урізати пенсії.

Міністерство праці і соціальної політики надіслало всім силовим структурам України лист, який приписує до 22 березня внести пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства з питань пенсійного забезпечення військовослужбовців з метою зниження дефіциту Пенсійного фонду і забезпечення його збалансованості.

Згідно тексту листа, зроблено це у виконання доручення віце-прем'єра Сергія Тігіпко від 16.03.2010 р. №12390/0/1-10 "у частині відпрацювання заходів, запропонованих Світовим банком і Міжнародним валютним фондом".

До листа, направленого в силові структури, додавався опитувальник, який містить пропозиції щодо скорочення витрат на пенсії, проти кожного пункту якого працівники силових структур повинні були вказати очікувану економію — в мільярдах гривень і відсотках до ВВП.

Опитувальник містить пропозиції обмежити пенсії працюючих пенсіонерів — до 50%, але не нижче від прожиткового мінімуму, а також обмежити максимальну пенсію в абсолютному вираженні (6000 грн) замість встановлення її на рівні 12 прожиткових мінімумів.

Крім того, розглядається пропозиція припинити виплати дострокових пенсій до досягнення встановленого законом пенсійного віку, а також заморозити спеціальні пільгові пенсії і доплати, які перераховуються з державного бюджету.

Крім цього, пропонується можливість відмінити підвищення пенсії на 1% за кожен рік трудового стажу, який перевищує 20 років для жінок і 25 років чоловіків, також пропонується оподатковувати пенсії на доходи фізичних осіб і встановити коефіцієнт страхового стажу на рівні 1%.

Серед можливих найважливіших структурних заходів з перегляду системи нарахувань пенсій, згідно опитувальника, значаться наближення пільгових пенсій до загальної пенсійної формули, збільшення необхідного стажу для отримання мінімальної пенсії до 25-30 років для жінок і до 30-35 років для чоловіків. А також поступове підвищення пенсійного віку для жінок від 55 до 60 років, з підвищенням на 6 місяців на рік, починаючи з 2009 (так зазначено в оригіналі документа).

Даний лист був направлений Міноборони, МВС, Міністерству з надзвичайних ситуаціях, Службі зовнішньої розвідки, СБУ, Держдепартаменту з виконання покарань, Управлінню держохорони, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній спеціальній службі зв'язку і захисту інформації, ДПАУ, а також Мінтрансу.

Читайте також:

Азаров: Україна ГТС не втратить, а пенсійний вік збільшений не буде

Уряд зайнявся збільшенням пенсійного стажу

Світовий банк порадив Азарову знизити пенсії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: