Мінпромполітики розраховує на дешевий газ для хіміків

Для того, щоб зберегти мінімальну рентабельність від нуля до п'яти відсотків у хімпромисловості в уряді планують коригувати ціни на газ.

Міністерство промислової політики розраховує на здешевлення природного газу для підприємств азотного хімпрому на тлі підвищення його вартості з 1 серпня 2010 року для промисловості.

Про це заявив заступник міністра промполітики Сергій Біленький.

"Від того, які будуть ціни на внутрішньому на зовнішніх ринках, для того, щоб зберегти якусь мінімальну рентабельність від нуля до п'яти відсотків, буде коригуватися, швидше за все, і ціна на природний газ", - сказав він.

При цьому чиновник не взявся оцінювати, наскільки може бути знижена ціна газу для хімпрому.

Як повідомлялося, НКРЕ з 1 серпня збільшила граничний рівень ціни на природний газ для промислових і прирівняних до них споживачів, а також для бюджетних організацій на 9,8% (на 194,4 грн.) - до 2 тис. 187,2 грн. за тисячу кубометрів.

Основними споживачами природного газу в хімічній промисловості України є ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", Одеський припортовий завод, ВАТ "Концерн "Стирол", ВАТ "Дніпроазот", ВАТ "Рівнеазот" і Черкаське ВАТ "Азот". Ці підприємства використовують газ як сировину.

Хімічний комплекс України в 2009 році спожив близько 4,7 млрд. кубометрів природного газу, знизивши споживання в порівнянні з 2008 роком на 36%.

Читайте також: 

Уряд розповів, навіщо підвищує ціни на газ

В Україні сповільнився ріст промвиробництва 

Коаліція проти мораторію на підвищення цін на газ 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: