Мінськ почав відбір російського транзитного газу

Білорусь направила "Газпрому" листа, у якому йшлося про початок відбору російського газу "з метою підтримки газотранспортної системи".

Білоруська сторона ввечері у вівторок направила "Газпрому" лист із повідомленням про початок відбору російського транзитного газу. Про це журналістам повідомив перший віце-прем'єр Білорусії Володимир Семашко.

За словами Сємашко, відповідне розпорядження було зроблено "з метою підтримки газотранспортної системи". Як повідомлялося, 21 червня "Газпром" обмежив постачання газу Мінську на 15 відсотків, а 22 червня - ще на 15 відсотків.

В "Газпромі" повідомили, що, якщо Білорусь не погасить заборгованість за газ у розмірі 192 мільйонів доларів, поставки можуть бути скорочені на 85 відсотків. Тим часом білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь знайшла гроші на оплату російського газу і найближчим часом відшкодує борги "Газпрому".

Лукашенко також розповів, що віддав розпорядження про перекриття транзиту російського газу по території республіки. "Поки не заплатять нам гроші за півроку, транзит газу не піде", - підкреслив білоруський лідер, нагадавши, що "Газпром" заборгував за транспортування газу 260 мільйонів доларів.

Тим часом увечері у вівторок на зустрічі з главою Міненерго РФ Сергієм Шматко голова Європарламенту Єжи Бузек заявив, що обсяги російського газу, що поставляється до Європи нижче, ніж очікувалося. За даними Бузека, постраждали Литва і Східна Німеччина. Однак Шматко запевнив, що у нього такої інформації немає.

Шматко також висловив упевненість, що конфлікт навколо постачання газу до Білорусі і його транзиту "буде носити короткостроковий характер".

Читайте також:

Європа запанікувала: поставки газу скоротилися

Лукашенко не помітив "газової війни" з Росією

Росія заспокоїла Європу: "білоруський" газ пустять через Україну

Путін готовий прокачувати газ через Україну замість Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: