Мінсоцполітики дало відповіді на 9 найпоширеніших запитань про субсидії

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мінсоцполітики дало відповіді на 9 найпоширеніших запитань про субсидії

У Мінсоцполітики пояснили, як правильно оформляти документи на отримання субсидії / Фото: Міністерство соціальної політики України

Постанова Кабміну про "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій" набрала чинності з 1 травня.

Із минулої п'ятниці, 1 травня, набрала чинності постанова Кабінету міністрів "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій". Відповідно до документа, органи соцзахисту населення призначатимуть субсидії за новими, спрощеними правилами.

Міністерство соціальної політики підготувало відповіді на найбільш поширені дев'ять запитань про субсидії.

Зазначимо, що порахувати орієнтовний розмір субсидії, знайти контакту інформацію структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та іншу корисну інформацію щодо житлових субсидій можна на сайті Мінсоцполітики у розділі "Все про житлові субсидії" за цим посиланням.

Українці занурюються в документи із оформлення субсидій

Українці занурюються в документи із оформлення субсидій

ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ГРОМАДЯН ЩОДО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ СУБСИДІЙ

1.Скільки часу відводиться чиновникам на розгляд питання надавати чи ні конкретній людині субсидію? Час рахується з моменту відправки документів поштою чи з дня отримання? Як я дізнаюся, чи надано мені субсидію?

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей:

– від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їхню вартість;

– від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб;

– від Державної фіскальної служби,Пенсійного фонду України – про доходи.

Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії.

2.Прокоментуйте, чи вносити мобілізованого солдата в декларацію на субсидію? Мобілізований з січня 2015 року.

Подібне запитання: У квартирі фактично проживає дві людини, а дві мої доньки вже 10 років мешкають за кордоном. При оформленні субсидії (по-новому) вимагають відповідні довідки. Що робити? Я і моя мати – пенсіонери (отримуємо 1107 грн та 1200 грн).

Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень райдержадміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

Таким чином, у декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).

За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання щодо нарахування плати на фактично проживаючих осіб необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.

3. Люди побоюються, що дані про їхній майновий стан, які потрібно вказувати у деклараціях для отримання субсидій, будуть тим чи іншим чином використані проти них співробітниками Державної фіскальної служби. Чи планують органи соціального захисту обмінюватися інформацією про доходи і майно громадян з фіскалами, зокрема, чи передаватимуть таку інформацію до ДФС?

На запит органу соціального захисту населення ДФС надає інформацію про доходи громадян. При цьому надання будь-якої інформації до ДФС не передбачено.

4. Я прописаний у квартирі один, але проживаю в ній з сім'єю. У такому разі в заяві на субсидію мені вказувати усіх членів сім'ї чи тільки себе?

Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. При заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб.

5. Якщо я оформлю субсидію, а в майбутньому у мене зміниться на краще матеріальний стан – як я зможу відмовитися від субсидії?

Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з заявою про відмову від участі в програмі житлових субсидій.

6. Чи можна оформлювати субсидію на житлову площу, де людина не зареєстрована, а лише є її власником і проживає там?

Житлова субсидія призначається за місцем реєстрації.

7. Яку суму доходу вписувати в декларацію? У роз'ясненні сказано так: сума доходу мінус податок з доходів фізосіб. А чи враховувати єдиний соцвнесок і військовий збір, а також пільгу, яку отримують при нарахуванні зарплати, і тільки після відмінусування якої вираховується податок з доходу фізосіб? Чи, може, в декларації писати суму доходу що отримана на руки?

Для призначення субсидії враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.

8. Які дані в декларацію вносити фізичним особам-підприємцям?

Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних - на підставі Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності протягом календарного року.

9. Я живу в квартирі моєї матері, живу окремо і самостійно сплачую всі послуги. Я тут прописана із дітьми, частина рахунків оформлена на мене, а частина – на матір. У квартирі, яка належить мені, проживає окремо мій дідусь, який там прописаний, і тут така сама ситуація: частина рахунків оформлена на нього, а частина на мене. При цьому кожен з нас хоче отримати субсидію. Як в такому разі заповнити заяву, щоб в управлінні праці та соцзахисту населення не було причин для відмови?

Особові рахунки по сплаті всіх житлово-комунальних послуг мають бути відкриті на одну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні.

Прочитати про всі нові тарифи на житлово-комунальні послуги можна на сайті ТСН.ua за цим посиланням.

Українці вчаться жити з новими комунальними тарифами

Українці вчаться жити з новими комунальними тарифами

Наступна публікація