Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінус 600 мільярдів доларів. Дешева нафта завдає Росії потужнішого удару, ніж санкції

Протягом чотирьох років РФ втратить 8,4% зростання ВВП.

Економіка Росії протягом чотирьох років, із 2014-го до 2017-го, втратить 8,4% зростання свого ВВП або ж майже 600 млрд доларів США. Водночас удар низької вартості нафти економіка РФ відчуває вдвічі "болючіше", ніж від санкцій Заходу – 400 млрд доларів втрат проти санкційних 170 млрд.

Такі цифри наводять експерти російської Економічної експертної групи Овсій Гурвич та Ілля Прилепський, пишуть "Ведомости" з посиланням на журнал "Питання економіки".

Під час розрахунку експерти брали до увагу вартість нафти на рівні 50 доларів США за барель, хоча нині її ціна коливається в районі 32-35 доларів.

Протягом трьох з половиною років з Росії "втечуть" близько 280 млрд доларів капіталу, 85 млрд доларів із яких – прямі інвестиції.

Експерти зазначають, що одночасність санкцій та низьких цін на нафту підсилюють ефект втрат, аніж би вони були окремо. Подвійний шок завдає суттєвого удару по реальному сектору економіки, що виражається в скороченні інвестицій в основний капітал, роздрібному товарообігу, призводить до падіння рубля, прискорення інфляції та зменшення реальних доходів громадян.

Раніше аналітики Центробанку РФ оцінювали середньорічні втрати економіки Росії лише від санкцій в 0,5-0,6% на рік, експерти МВФ – у 1-1,5%. Прогноз Мінекономрозвитку РФ із нафтою за 50-52 доларів за барель у 2016-2017 роках (офіційно він поки ще не переглянутий) передбачає, що за 2014-2017 роки економіка скоротиться на 1%.

економіка Росії
Ведомости
Вплив санкцій та дешевої нафти на ВВП Росії

Тим часом Китай почав активно виводити капітал з Росії – акції фінустанов РФ стрімко полетіли вниз.

Залиште свій коментар

Вибір редакції