Міняйли не зникнуть від введення 15-відсоткового податку на обмін валюти - експерти

Міняйли не зникнуть від введення 15-відсоткового податку на обмін валюти - експерти

За різними оцінками, українці ховають «у панчохах» від 10 до 30 мільярдів доларів / Фото: Adobe Social

Назвавши валютного міняйла і тіньову економіку головними  ворогами гривні, чиновники озвучили цифри: 50 мільярдів доларів вивезли з країни в банківські офшори.

15 відсотків податку на обмінні операції стало найгучнішим кроком на шляху до звуження готівкового обігу валюти в Україні. Спекулянтів НБУ оголосив головними ворогами гривні. 

За різними оцінками, українці ховають "у панчохах" від 10 до 30 мільярдів доларів. Після кризи 2008 населення не квапиться нести їх у банки, йдеться у сюжеті ТСН.

Ігор Прасолов, голова Ради НБУ, розповів: "Ці інструменти спрямовані на те, щоб стабілізувати, заспокоїти гривню відносно долара. Заспокоїти народ і наше населення. Щоб кожен займався своїми справами і поменше думав, що там завтра буде з курсом гривні по відношенню до долара".

"Сьогодні дуже багато людей накопичили долари і чекають, поки будуть якісь коливання, щоб на цьому процесі заробити. Краще тримати руку на пульсі і тримати міцну валюту, чи мати загрози і не мати гарантії, що курс національної валюти завтра стрімко не зросте. І люди в черговий раз не втратять свої заощадження", - пояснив Валерій Хомутинник, автор законопроекту.

Назвавши валютного міняйла і тіньову економіку головними  ворогами гривні, чиновники озвучили цифри: 50 мільярдів доларів вивезли з країни в банківські офшори. Проте експерти підозрюють, що міняйли не зникнуть. Більше того, вони на адміністративних заходах нагріють руки. За логікою, налякані можливістю втратити 15 доларів з кожної накопиченої сотні, громадяни масово понесуть свої заощадження на банківські депозити.

Сьогодні в обігу - не більше 200 мільярдів гривень. Якщо в банки потече валютна готівка, це викличе грандіозний дефіцит національної валюти, який  доведеться насичувати друкарським верстатом. Надрукувати доведеться від вісімдесяти до 160 мільярдів гривень, а це гарантуватиме стрибок усіх цін.

Олександр Охріменко, фінансовий аналітик, розповів: "Якщо відбудеться притік валюти в банківську систему, то ми будемо збільшувати гривню, і хочемо чи не хочемо, базар буде дорожчим".  

Нацбанк і уряд заспокоюють - інфляція буде незначною,  Усе - щоб змусити громадян забути про паніку і ще певний час тримати гривню.

Тим часом золотовалютні запаси - стрімко тануть: "Бюджет нульовий, бюджет наступного року треба віддати в інші країни по боргах. Можливо, домовляться. Необтяженої валюти по міжнародних розрахунках на 3 місяці є", - пояснив Станіслав Аржевітін, член Комітету ВР з питань фінансів .

Банкір Станіслав Аржевітін каже - одного ранку ми прокинемося і побачимо в обмінниках зовсім інший курс. І те, що на цьому дуже добре зароблять, в нього сумнівів не  викликає. Економічні журналісти  мають власні теорії: великі експортери, яких змусили продавати 50% валютного виторгу, погодилися на  це - лише за умови стрімкого здешевлення гривні. І ціна долара сягне  не 8, а 10-12 гривень

Законопроект про 15ти відсотковий збір  відкликали. Підозрюють, що це тимчасово - закон доробляють і 4 грудня він може з'явитися знову.  А в парламенті шукають голоси.  У кулуарах розповідають, що багато провладних депутатів, які не проходять у наступний парламент, вирішили умити руки і за конфіскацію не голосувати.

Міняйли не зникнуть від введення 15-відсоткового податку на обмін валюти – експерти

Міняйли не зникнуть від введення 15-відсоткового податку на обмін валюти – експерти

Повʼязані теми:

Наступна публікація