Місія МВФ достроково залишила Україну

Місія МВФ достроково залишила Україну

Місія МВФ поїхала з Києва ні з чим? / Фото: AFP

За даними джерел, двотижневі переговори місії МВФ з українською владою не увінчалися успіхом. Камінь спотикання - підвищення ціни на газ.

Місія МВФ, яка мала завершити роботу в Києві 4 листопада, достроково залишила Україну.

"Місія МВФ уже виїхала. Я знаю, що віце-прем'єр Сергій Тігіпко і міністр фінансів Федір Ярошенко відлетіли до США", - повідомив народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Рибак напередодні, 3 листопада.

Нагадаємо, фахівці Міжнародного валютного фонду перевіряли виконання вимог, необхідних для отримання чергового траншу кредиту stand-by. В українському уряді сподівалися отримати одразу дві виплати загальною сумою 3 мільярди доларів.

Каменем спотикання залишається питання підвищення ціни на газ для населення.

"МВФ наполягає на підвищенні тарифів в будь-якому випадку. А ми відповідаємо, що ми знаходимося на фінішній прямій переговорів з Росією і залежно від того, про що ми домовимося, стане зрозуміло, що робити з тарифами", - сказав у середу прес-секретар прем'єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

За інформацією Reuters, двотижневі переговори місії МВФ з українською владою, як повідомило джерело, близьке до переговорів, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги країні.

"Місія їде ні з чим. Важко уявити, щоб за такого рівня відсутності взаєморозуміння була б досягнута домовленість (про фінансування). Уряд відмовляється підвищувати тарифи (на газ для населення)", - сказало джерело.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми - 2,5 роки.

Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 року.

З початку 2011 року країні не вдалося отримати жодного із запланованих траншів через невиконання взятих у рамках програми зобов'язань. Зокрема, пенсійна реформа, спрямована на скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду, стартувала з 1 листопада замість обіцяного початку року. А дата обіцяного підвищення тарифів на газ для населення для скорочення дефіциту держхолдингу "Нафтогаз" взагалі не визначена.

Читайте також:

МВФ змінить правила видачі кредитів

Тігіпко назвав МВФ останньою надією України перед обличчям кризи

МВФ наполягає: грошей для України не буде, поки ціни на газ не зростуть

Борг України зріс до 117 мільярдів доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація