Місія МВФ приїде до України в червні

Уряд очікує від візиту місії успішних переговорів щодо виділення Україні чергового траншу від Фонду.

Місія Міжнародного валютного фонду для підготовки нової програми співпраці повинна приїхати в Україну в червні 2010 року, заявила заступник міністра фінансів Тетяна Єфименко.

"МВФ ми чекаємо завжди. І ми твердо упевнені, що в червні місія МВФ обов'язково відвідає Україну", - сказала вона на конференції в Києві.

Як повідомлялося раніше, МВФ восени 2008 року прийняв рішення про виділення Україні кредиту в розмірі близько $17 млрд у рамках програми stand - by. По їй було виділено три транші на загальну суму майже $11 млрд. Виділення четвертого траншу у розмірі $3,8 млрд було заплановане на листопад 2009 року за підсумками третього перегляду програми. Місія фонду завершила роботу в Києві у кінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення огляду.

Новий уряд України розраховує отримати від МВФ впродовж найближчих двох з половиною років $19-20 млрд у рамках нової програми співпраці. Згідно з державним бюджетом України в 2010 році на пряме фінансування бюджету планується взяти від МВФ $2 млрд.

Представники української влади вже кілька разів заявляли про швидке прибуття місії МВФ в Україну, проте кожного разу ця інформація не знаходила офіційного підтвердження з боку Фонду.

Прем'єр Микола Азаров 19 травня заявив, що уряд виконав ключові домовленості з МВФ і розраховує на успіх переговорів з його місією, проте 20 травня Фонд знову повідомив про відсутність точної дати візити місії.

За словами віце-прем'єра Сергія Тігіпка, МВФ не поспішає направляти в Україну свою місію, оскільки як і раніше сумнівається в здатності влади країни забезпечити виконання планів по збору прибутків до державного бюджету в 2010 році і утримати його дефіцит запланованих об'ємах.

Читайте також:

МВФ відмовить Україні у черговому кредиті

Опозиція закликала МВФ не давати Україні грошей

МВФ не вірить уряду Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: