Місія Європарламенту прибула в Україну, щоб перевірити куди влада витрачає фіндопомогу ЄС

Ревізори пробудуть в Україні протягом чотирьох днів.

Ознайомча місія членів Комітету Європейського Парламенту з бюджетного контролю відвідає Україну 16-19 травня для перевірки, як країна протистоїть коррупції.

Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні на своїй сторінці у Facebook.

"16-19 травня Україну відвідає делегація із чотирьох депутатів Європейського Парламенту. Вони здійснять ознайомчу місію щодо фінансової допомоги ЄС, яка надається Україні з часів Майдану задля підтримки процесу стабілізації та реформ", - йдеться у повідомленні.

Члени Комітету Європарламенту відвідають Україну, аби побачити на місці, у який спосіб витрачається допомога Євросоюзу. Також вони прагнуть дізнатися, як Україна бореться проти корупції і чи вона впливає на фінанси ЄС.

Делегація депутатів складається з чотирьох представників: Інґе Ґресслє (голова місії), Йоахім Целлер, Дерек Воган та Рішард Чарнецкі.

Як відомо, програма візиту складатиметься з двох частин.

Перша частина візиту проходитиме у Львівській області. Її мета – спостерігати за проектами, що фінансуються ЄС, та транскордонною співпрацею з Євросоюзом.

Друга частина візиту відбуватиметься у Києві. У столиці члени делегації зустрінуться з представниками центральної влади - Верховною Радою та нещодавно приведеними до присяги представниками уряду. Під час зустрічі члени місії поцікавляться, як Україна бореться проти системної корупції та як на центральному рівні здійснюється управління фінансами ЄС. У Верховній Раді члени Комітету зустрінуться зі своїми колегами з відповідного органу в дусі нещодавно підписаної угоди про співпрацю між Європейським Парламентом і Верховною Радою.

Також делегація зустрінеться з представниками антикорупційних органів, створених після Майдану. Окрім того, передбачені зустрічі з представниками громадянського суспільства, органів контролю за боротьбою проти корупції та журналістами, які працюють у сфері розслідувань.

Загалом комітет має перевірити, як витрачаються гроші ЄС (приблизно 130 млрд. євро щороку) та виявляє, чи були кошти використані за призначенням і чи було досягнуто цілей, на які вони виділялися. Окрім того, Комітет звітує Європейському бюро з боротьби проти шахрайства та Європейському інвестиційному банку у Люксембурзі, а також залучений у міжгалузеві аспекти законодавства ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: