Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мистецтво економії та заощадження сімейного бюджету. Українці діляться порадами

Виймаючи електроприлади з розеток, можна на рік зекономити до тисячі гривень.

Українці опановують мистецтво економити, ні в чому собі не відмовляючи. Відвідують спеціальні курси, читають книги, складають списки і змінюють звички. Навчитися жити і не бідувати, кажуть, може кожен.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Ірина з Івано-Франківська – професійна заощадниця. Пройшла спеціальні курси – тепер не марнує ні грошей, ані здоров'я. У її оселі все продумане, енергоефективне та мінімально затратне. Вікна зробили на всю висоту стіни, прибрали великі вазони і відмовились від густих тюлів. Тепер штучне світло вмикають пізніше за сусідів, та навіть на ньому заощаджують 25 гривень за місяць.

Заміна ванни на душову кабіну вдвічі скоротила споживання води.

Ірина каже, що головне – знати норму і не перебільшувати. Їжу, наприклад, готує щоденно й порційно, тож продукти не псуються. Страви легкі, з мінімумом термічних процесів – і здоровіше, і споживання електрики та газу менше. Продукти свіжі, переважно сезонні – закупи безпосередньо у фермерів заощаджують 20% сімейного бюджету. Родина з чотирьох осіб повноцінно харчується на 50-70 гривень на день.

"Зараз у нас, за статистикою, викидається 40% їжі. 40% світового виробництва їжі викидається. Якщо це утилізувати правильно, ми могли б зараз нагодувати всіх дуже добре, ніякого голоду не було б, навіть трошки б залишалось", – говорить жінка.

ВідеоЯк правильно і безболісно заощаджувати

А ось координатор програми "Стале господарство" Галина Гупан дає уроки ощадливості. Каже, від економії це відрізняється тим, що не треба собі відмовляти в одному, щоби придбати інше. Якщо, наприклад, щодня в магазині відмовлятись од пакета, бо є власна торба, можна не тільки зменшити шкоду довкіллю, а й за рік заощадити 400 гривень. Стільки ж, якщо витягати прилади з електророзетки. Без жодного зусилля – майже тисяча гривень. А якщо купувати тільки потрібне, можна на морський відпочинок наскладати.

Ще одна заощадниця Юлія Сонячна з Києва вже рік не купує нових речей. Доношує те, що є, обмінюється з подругами або просить маму перешити, продає. Після того, як переглянула режим харчування, ще й від походів у супермаркет відмовилась, аби захиститися від спокуси, передусім – реклами.

Власна зимова зелень на підвіконні заощаджує десятки гривень щодня, повна коробка власноруч зібраних трав і для здоров'я корисно, і на дорогих чаях економія. Результатом вражена сама, каже, змінивши стиль життя, навіть після втрати постійної роботи, скрути не відчула.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Ольги Нескородяної та Алли Пасc.

Залиште свій коментар

Вибір редакції