Митниця підтвердила законність претензій Фірташа до України

Держмитниця визнала, що 11 млрд кубометрів газу були вилучені у компанії Фірташа RosUkrEnergo з порушенням закону.

Держмитниця визнала незаконним розмитнення в 2009 році 11 млрд кубометрів природного газу, який належав компанії Дмитра Фірташа RosUkrEnergo, на НАК "Нафтогаз України".

Як повідомила прес-служба Держмитниці, перевірку законності митного оформлення спірного обсягу газу проводила спеціальна комісія, до складу якої входили фахівці митниці.

"Детально вивчивши матеріали митного оформлення газу і провівши перевірку законності рішення і дій посадових осіб у цій справі, комісія підтвердила невідповідність законодавству розмитнення вказаного газу на користь "Нафтогазу", - зазначили в прес-службі.

Також у відомстві наголосили, що комісія виявила численні порушення з боку посадових осіб митниці, при проведенні даної процедури. Матеріали перевірки були передані Службі безпеки України.

Як повідомлялося, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал підтвердив, що у січні 2009 року "Нафтогаз" з порушенням умов контракту вилучив 11 млрд кубометрів газу, який належав RosUkrEnergo. Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути ці обсяги RosUkrEnergo, а також додатково за порушення умов контракту виділити обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів.

У свою чергу, Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом нанесення державі Україна збитків у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії RosUkrEnergo до "Нафтогазу".

Читайте також:

Україна перерахує борг перед RosUkrEnergo

У "справі RosUkrEnergo" відбувся третій арешт

 Україна програла суд Фірташу через тиск Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: