Митниця спровокувала різке подорожчання імпортних фруктів

Боротьба митниці з "сірим" імпортом спровокувала рекордний ріст цін на фрукти в Україні. Лимони подорожчали до рекордних 30 гривень за кілограм.

Українська митниця переглянула довідкові ціни на фрукти. Від цього показника залежить, скільки податків платитимуть імпортери при ввезенні свого товару в Україну. По деяких позиціях довідкові ціни виросли більш ніж в два рази.

Так, банани, які проходили в серпні оформлення за ціною 600 доларів за тонну, у вересні вже оформлялися по 1650 доларів. Ціновий поріг для лимонів виріс в півтора рази - з 900 до 1400 доларів за тонну.

"Ми не можемо зрозуміти, чим керується митниця, виставляючи такі розцінки. Крім того, збільшився також термін оформлення товару", - відмічає Оксана Євенко, керівник відділу закупівлі бананів і фрахтування компанії "Аркадия".

Підвищення довідкових цін, від яких залежить сума податків, що сплачується імпортерами, вже відбилося на ціні фруктів в роздрібі.

Найбільше подорожчали лимони - гуртові ціни на цей товар складають зараз близько 24 грн./кг і 30 грн в роздрібі, що є рекордним показником за усю історію. Навіть в період грипозної істерії восени минулого року, коли ціни на цибулю і часник зашкалювали, максимальні ціни на цитрусові в роздрібі складали 25 грн./кг. Банани за два тижні подорожчали на третину - до 21 грн./кг Мандарини і апельсини додали в ціні 20% (в середньому 25 грн/кг).

"Причина росту цін одна - побори на митниці", - пояснює Андрій Ярмак, керівник проекту "АПК-Информ: овочі і фрукти". При цьому учасники ринку відмічають, що митниця піднімала довідкові ціни практично щодня.

На митниці запевняють, що служба діє у встановлених законом рамках, борючись з двома основними порушеннями, якими найчастіше грішать імпортери - декларування не того товару, який реально ввозиться, і заниження реальної вартості.

Між тим ріст цін логічно привів до зниження споживання фруктів в Україні. "За підсумками року, якщо так піде і далі, споживання імпортних фруктів може впасти на 20-25% ", - заявив Ярмак.

Як повідомлялося, серед продуктів харчування в серпні в порівнянні з ціною в липні найбільше подорожчали масло вершкове і молоко. Також у другій половині вересня ціни на м'ясо в Україні досягли найвищого рівня за останні 10 років.

Читайте також:

У серпні масло і молоко подорожчали найбільше

За місяць в Україні виростуть ціни на цукор, овочі і м'ясо

В Україні загнивають і йдуть на корм тваринам 60% овочів та фруктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: