Митний союз звинуватив Європу в шантажуванні України

"Головне завдання Брюсселя в переговорах з Україною - це не спільний ринок товарів, який Україна хоче, а, швидше, бар'єр, щоб Україна не змогла увійти до Митного союзу", - вважають в Москві.

Європейський союз шантажує Україну, роблячи заяви про неможливу одночасну участь Києва в Митному союзі і створенні зони вільної торгівлі з ЄС. Про це заявив відповідальний секретар комісії Митного союзу, колишній депутат Держдуми РФ Сергій Глазьєв.

"Він (ЄС) фактично зараз шантажує Україну, кажучи про несумісність, що нібито участь України в МС ставить хрест на переговорах про ЗВТ з ЄС. Це необ'єктивно, це, скоріше, політичний тиск і шантаж", - сказав Глазьєв.

При цьому він зазначив, що такий розвиток подій наводить на думку, що "головне завдання Брюсселя в переговорах про ЗВТ з Україною - це не спільний ринок товарів, який Україна хоче, а, швидше, бар'єр, щоб Україна не змогла увійти до Митного союзу".

Крім того, Глазьєв допустив можливість участі України в об'єднанні з Росією, Білоруссю і Казахстаном, а також в ЗВТ з Європейським союзом.

Разом з тим, за його словами, це викличе певні економічні ризики для Митного союзу, пов'язані з можливим перетіканням європейських товарів, які безмитно потраплятимуть на територію України, на ринки країн МС.

Глазьєв прогнозує, що в такій ситуації з боку МС будуть введені більш жорсткі заходи контролю за рухом товарів.

"За нашими оцінками, посилення адміністративних бар'єрів, які можуть виникнути на російсько-українському і україно-білоруському кордонах, може привести до падіння експорту українських товарів приблизно на 2 млрд доларів, що погіршить і без того поганий стан українського торгового балансу", - підсумував він.

Як відомо, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін є противником створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Євросоюзом. Під час візиту в Київ 12 квітня він в черговий раз заявив, що у разі створення ЗВТ Росія закриє доступ на свій ринок для низки українських товарів.

Натомість Москва пропонує Києву приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. У Кремлі запевняють, що завдяки Митному союзу Україна зможе отримати близько 100 мільярдів доларів додаткових надходжень до державного бюджету.

Читайте також:

ЄС: членство України в Митному союзі виключає вільну торгівлю з Європою

Росія зажадала Єдиного економічного простору з Україною

Росія попередила Україну про наслідки дружби з Європою: не можна всидіти на двох стільцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: