Між Україною та Росією розгортається запеклий бій на мільярди доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Євросоюз буде визначатися зі своєю роллю у газовій суперечкі Києва і Москви.

Кремль знову розвернув проти України свою газову артилерію і намагається змусити здатися. Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, на транзиті палива до країн Євросоюзу з РФ український бюджет поповнюється трьома мільярдами доларів щороку.

2020 року держава ризикує залишитись без цих грошей у бюджеті, якщо "Нафтогаз" і "Газпром" не підпишуть новий довгостроковий контракт про транзит. На початку цього тижня на переговорах у Брюсселі російська сторона всіляко уникала конструктивної розмови з представниками українського уряду і зваблювала європейців на свою користь. Так, Данія стала останньою країною ЄС, яка надала дозвіл на завершення будівництва Північного потоку-2.

Принципова незгода Данії затримала проект на якийсь час і дала Україні шанс ретельніше підготуватися до цієї війни. Наприклад, заручитись підтримкою американських конгресменів. У США до кінця року сподіваються ухвалити спеціальний законопроект, який передбачає санкції на судна, що прокладають підводні трубопроводи для Північного потоку-2, заблокувавши будівництво.

Щоправда, ці наміри поставив під сумнів заступник держсекретаря США Джон Салліван, який збирається стати послом США у Росії.

На нашу користь - кілька рішень міжнародних судів, зокрема арбітраж у Стокгольмі. Згідно з ухвалою, "Газпром" винен Україні три мільярди доларів, які Москва не віддає. Наразі там пропонують почати все з чистого аркуша. Мовляв, забуваємо про борги і підписуємо новий газовий контракт. Президент РФ Володимир Путін замовчує свої справжні наміри: угода лише на рік, щоб встигнути добудувати трубу в обхід України, а також позбавити відсуджених мільярдів доларів.

До газового спротиву цього тижня підключилась Верховна Рада, ухваливши закон про відокремлення газотранспортної системи від "Нафтогазу". Це вкрай важливий аргумент для європейців, щоб стати на наш бік і схилити росіян до підписання контракту.

Відео "Мирова" пропозиція: чому Путін не хоче віддавати Україні борг у 3 мільярди доларів

Російський "Газпром" винен Україні 3 мільярди доларів. Ці гроші росіяни дуже не хочуть нам віддавати. Не хочуть настільки, що тепер пропонують почати все з чистого аркуша. Мовляв, забуваємо про борги і підписуємо новий газовий контракт. Але Путін замовчує свої справжні наміри: угода лише на рік, щоб встигнути добудувати трубу в обхід України.  

"Мирова" пропозиція: чому Путін не хоче віддавати Україні борг у 3 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Вибір редакції