Міжнародні агентства підвищили рейтинги України до рівня 2008 року

Агентство Standard & Poor's в третій раз за поточний рік підвищило довгострокові рейтинги країни в іноземній і національній валюті.

Відновлення співпраці України з МВФ призвело до підвищення її рейтингів. Агентство Standard & Poor's в третій раз за поточний рік підвищило довгострокові рейтинги країни в іноземній і національній валюті, пише газета "Коммерсант-Україна".

Постійне поліпшення кредитних оцінок України збільшує можливості із залучення боргового капіталу як державою, так і приватними компаніями, відзначають експерти.

Агентство Standard & Poor 's (S&P) в п'ятницю підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України на один щабель: за зобов'язаннями в іноземній валюті - з В до В+, у національній валюті - з В + до ВВ-. Останній раз такий довгостроковий рейтинг Україна мала в червні 2008 року, коли через високу інфляцію він був знижений з ВВ-до В+. Примітно, що темпи зростання ВВП як у першій половині 2008 року, так і в першій половині 2010-го (оцінка Кабміну) становили 6,3%.

Короткострокові рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті S&P підтвердило на рівні В зі стабільним прогнозом. На один щабель підвищений рейтинг за національною шкалою – з uaA+ до uaAA-. Рівень відшкодування боргу після дефолту підтверджений на рівні 4.

Агентство повідомило про готовність підвищити рейтинги України 22 липня, коли внесло їх до списку CreditWatch з позитивним прогнозом. Перегляд враховував підготовлюване схвалення радою директорів МВФ нової кредитної лінії для України на 15 млрд дол. Позитивне рішення фонд прийняв 28 липня, що дозволило S&P вже 30 липня оголосити про поліпшення рейтингу. "Програма МВФ збільшить шанси реалізації стабілізаційних заходів, що підвищить стійкість української економіки та фінансів суспільного сектору", - заявив кредитний аналітик S&P Кай Штукенброк.

Програма МВФ підвищує стійкість зовнішньоекономічних показників України шляхом забезпечення фінансування в іноземній валюті, вважають в S&P. Виходячи з цих же очікувань, на початку липня агентство Fitch підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента України в іноземній і національній валюті з B-до B (рівень до лютого 2009 року). Агентство Moody 's не змінювало суверенні рейтинги України з травня 2009 року, коли вони були знижені до рівня B2.

Читайте також:

Standard & Poor's підвищило рейтинги України

МВФ перерахував Україні 1,8 млрд доларів

МВФ дав Україні в кредит 15 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: