Міжнародні банки випускатимуть облігації у гривнях

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має визначити порядок і терміни випуску паперів, а також буде їх реєструвати.

Депутати Верховної ради пропонують дозволити міжнародним фінансовим організаціям випускати цінні папери, номіновані у гривні, за згодою Кабміну і НБУ.

Така пропозиція міститься у законопроекті № 7258 "Про внесення змін до закону "Про цінні папери та фондовий ринок" (щодо емісії облігацій міжнародними фінансовими організації (МФО)" позафракційного депутата Юрія Полунєєва, пише газета "Коммерсант-Украина".

Згідно із документом, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має визначити порядок і терміни випуску паперів, а також буде їх реєструвати.

Автор проекту розраховує на прийняття закону в найближчі три місяці.

"Необхідно, щоб він вступив в силу в першому кварталі 2011 року. Це дозволить МФО, таким як Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), залучати гривню для фінансування муніципальної інфраструктури, транспорту, енергозбереження", - сказав Полунєєв.

За його словами, основні позичальники МФО в Україні отримують доходи у гривні і внаслідок валютних кредитів зазнають втрат при конвертації валюти.

Водночас, провідний радник ЄБРР Антон Усов повідомив, що, незважаючи на прийняття документа, банк не зможе випускати облігації, тому що не існує механізму кредитування ЄБРР у гривні, яке необхідно узгодити з Національним банком.

Читайте також:

Уряд перекриватиме короткострокові позики довгостроковими

Мінфін не бачить потреби в додатковому випуску ПДВ-облігацій

Банкіри мають намір добиватися девальвації гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: