Міжнародні інвестори активно виводять кошти з євро

За останні три тижні індекс євро в системі Bloomberg впав на 3% - це найгірший результат за рік. На європейську валюту тисне ризик дефолту суверенних боргів.

Після уповільненням покупок європейської валюти центральними банками активно виводити кошти з активів, номінованих у євро, почали міжнародні інвестори.

За даними МВФ, темп зростання резервів центробанків, номінованих в євро, знизився в III кварталі удвічі з 12% до 6% (до 1,23 трлн доларів).

Аналітики зазначають, що зменшення апетиту до євро з боку регуляторів вплинуло і на учасників ринків. В найбільшому швейцарському банку UBS підрахували, що чистий відтік коштів з європейських фондових ринків за 19 тижнів склав 13 млрд доларів.

Динаміка європейського фондового індексу Dow Jones Euro Stoxx 50 демонструє одні з найгірших результатів. За даними Bloomberg, він знизився на 9,4% з початку 2010 року - в 2,5 рази більше, ніж Standard & Poor's 500.

На думку експертів, на євро тисне ризик дефолту суверенних боргів. Багато в чому статус європейської валюти залежить від ситуації в Греції - поки що не зрозуміло, як буде вирішена проблема погашення суверенних боргів і хто візьме на себе ризики.

Щоб погасити борги, Греції цього року знадобиться 54 млрд доларів. Де країна візьме гроші, не зрозуміло, тому побоювання збільшуються.

За останні три тижні індекс євро в системі Bloomberg (показує динаміку проти долара, фунта, ієни, швейцарського франка і шведської крони) впав на 3% - це найгірший результат за рік. Нобелівський лауреат Нуріель Рубіні на Світовому економічному форумі в Давосі визнав, що проблеми з бюджетами Греції і Португалії створюють загрозу для повного розвалу зони євро.

Читайте також:

Євро обвалилося на світових валютних ринках

Фінансові проблеми Греції загрожують єврозоні та російському бюджету

Китай став найбільшим світовим експортером

У Давосі придумали, як убезпечити банки від кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: