Міжнародні резерви НБУ виросли на третину

На думку Нацбанку, незважаючи на таке активне збільшення резервів, їх розмір все ще далекий від "безпечного".

За даними Національного банку, міжнародні резерви України за 2010 рік виросли на 8,1 млрд доларів (30,5%) і на кінець року склали 34,6 млрд доларів.

Як повідомив Олег Іванець, аналітик "ЯРЕМ АРТ Капитал", в першій половині 2010 року НБУ активно скуповував валюту з ринку для поповнення своїх резервів, не даючи тим самим гривні зміцнитися на тлі домінування попиту на гривню над її пропозицією. У другому півріччі ринкова тенденція змінилася на протилежну і НБУ був вимушений проводити інтервенції для підтримки курсу.

В той же час, за словами експерта, міжнародні резерви все одно збільшувалися, в першу чергу, за рахунок грошей від випуску суверенних єврооблігацій (2 млрд доларів). Проте, незважаючи на таке активне збільшення резервів, їх розмір все ще далекий від "безпечного", визначеного в міжнародній практиці на рівні 100% від короткострокового боргу країни (44 млрд доларів на кінець 2010 року).

"У 2011 році резерви НБУ в основному збільшуватимуться за рахунок кредитів МВФ, які націлені на підтримку валютної стабільності при впровадженні плаваючого курсу і зростаючої лібералізації ринку, а також нових зовнішніх запозичень уряду. В цілому ми чекаємо ріст міжнародних резервів до 43 млрд долароів на кінець 2011 року", - відмітив Іванець.

Нагадаємо, золотовалютні резерви НБУ в грудні 2010 році збільшилися на 1,037 млрд доларів, і склали 34 млрд 576,4 млн доларів.

Читайте також:

НБУ: золотовалютні резерви сягнули 33 мільярдів

Уряд: бюджет-2011 буде прийнятий з 3,5% дефіциту

Нацбанк наростив активи до 441 мільярда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: