ММК ім. Ілліча погрожує припинити закупівлю сировини у Ахметова

Керівник Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча Володимир Бойко вимагає у "Метінвеста" знизити ціни на залізнорудну сировину.

Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК) вважає за необхідне групі "Метінвест" знизити вартість залізорудної сировини на її гірничорудних підприємствах до економічно обґрунтованого рівня.

Про це повідомив генеральний директор ММК Володимир Бойко на засіданні прес-клубу "Антикриза" щодо ситуації в гірничо-металургійному комплексі України.

При цьому він нагадав, що ММК купує сировину в групи "Метінвест" у відповідності з контрактами, цінові параметри до яких з листопада минулого року узгоджуються щомісяця.

"Я на квітень не підпишу угоду на концентрат до зупинки, вже нас не нахиляють, як минулого року. Краще будемо стояти. І постраждають і вони, і ми", - попередив Бойко.

За його словами, на цей час вартість залізорудного концентрату в Україні повинна бути максимум 35 дол./тонна , у той час як підприємство змушене платити 55 дол./тонна.

Гендиректор також запропонував підприємствам-постачальникам сировини, зокрема залізорудної і коксу, перейти до відкритої калькуляції витрат для обґрунтування відпускних цін.

При цьому він зазначив, що зараз металургійні підприємства працюють з негативною рентабельністю, припустивши, що в галузі тільки гірничорудні компанії працюють прибутково.

"Метінвест" продає залізорудну сировину ВАТ "Запоріжсталь", ММК ім.Ілліча та корпорації "Індустріальний союз Донбасу" у рамках довготермінових трьохрічних контрактів, підписаних в кінці грудня 2007 року.

Контракт передбачає щорічний перегляд цін з урахуванням цін на світових ринках з 1 квітня. В умовах кризи "Метінвест" погодився на щомісячне узгодження цін на сировину.

У свою чергу, ціни на металопродукцію знизилися втричі і мають тенденцію до подальшого зниження.

Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча - одне з трьох найбільших металургійних підприємств України.

ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест". Власниками ТОВ "Метінвест Холдинг" є голландська компанія Metinvest BV (51,15%) і ЗАТ "СКМ" (48,85%), які відносять до сфери інтересів українського бізнесмена Ріната Ахметова.

Читайте також:

В рейтинг Forbes потрапили шість українських мільярдерів

Фонд Ахметова натисне на Вашингтон для підтримки України

Українська промисловість виходить із кризи

На ММК ім. Ілліча вдвічі зменшили зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: